• $8,5472
  • €10,3602
  • 511.992
  • 1442.64
10 Haziran 2021 Perşembe 09:24 | Son Güncelleme:

Kahvehanelerde oyun oynamak yasak mı? Kahvehanelerde okey oynama yasağı kalktı mı?

Kahvehanelerde oyun oynamak yasak mı" Kahvehanelerde okey oynama yasağı kalktı mı"

Kahvehanelerde okey oynama yasağı ile ilgili son durum merak ediliyor. Tam kapanmanın ardından kademeli normalleşmenin 2. kısmında 1 Haziran itibariyle kahvehaneler açılmıştı. Başkan Erdoğan'ın açıklamalarına göre kahvehaneler 1 Haziran itibarıyla sabah 07:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında çalışabilecek. Peki, Kahvehanelerde oyun oynamak yasak mı? Kahvehanelerde okey oynama yasağı kalktı mı?

Pandemi salgını nedeni ile zaman zaman kapatılıp açılan kahvehanelerde son durum merak ediliyor. Tam kapanmanın ardından kademeli normalleşmenin 2. kısmında kahvehaneler açılmıştı. Kahvehaneye giden vatandaşlar oyun yasağı ile ilgili son durumu öğrenmek istiyor. Peki, Kahvehanelerde oyun oynamak yasak mı? Kahvehanelerde okey oynama yasağı kalktı mı?

KAHVEDE OYUN OYNAMAK SERBEST Mİ?

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, kahvede okey oynamak serbest değil. Bakanlık genelgesi maddesi şu şekilde:

"Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde herhangi bir şekilde oyun (kağıt-okey, tavla dahil) oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 - 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir."

1 HAZİRAN NORMALLEŞME TAKVİMİ

Erdoğan, yaptığı konuşmada Kovid-19'la mücadele kapsamındaki kademeli normalleşme sürecine ilişkin, şunları aktardı:

"Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir. Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek. Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır. Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir. Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir. Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

  • kahvehane oyun yasağı
  • kahvehane okey yasağı
  • kahvede okey oynamak yasak mı
  • kahvede oyun oynamak yasak mı
<p>Marmaris Kumlubük Koyu'nda 5 yıldızlı otelin plajına inerek halkın can güvenliğini büyük tehlikey

Plaja inen helikopter pilotu konuştu! Sebebi 'pes' dedirtti

Van'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi

12 yaşındaki güreşçi Antalya dönüşü mahallesinde coşkuyla karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile Şuşa'yı gezdi