• $ 7,3631
  • € 8,7169
  • 460.112
  • 1083.83
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
10 Ekim 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

'Kafasına tablet attım ama engel olamadım'

Eski eşi Emine Bulut’u katleden cani, ilk kez hakim karşısına çıktı. Annesinin ölümüne tanık olan küçük kızın ifadesi yürekleri sızlattı: “Tabletimi kafasına attım ama engelleyemedim.”

Kırıkkale’de 18 Ağustos’ta eski eşi Emine Bulut’u kızı F.B.V.’nin (10) yanında bıçaklayarak öldüren Fedai Varan’ın yargılanmasına başlandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen zanlı, “Ceza alacağımı biliyorum ama görüntüler avukatıma verilsin” talebinde bulundu. Mahkeme bu talebi reddetti. 

2 SAAT ÖNCE POLİSE GİTTİ

Sanık avukatı Ersoy Aytaç, Bulut’un cinayetten 2 saat önce  kızıyla birlikte, Varan’dan şikayetçi olmak için karakola gittiğini söyleyerek, “Burada onu koruyamayan polisler de sorumlu” dedi. Başka bir odadan SEGBİS ile duruşmaya katılan F.B.V., ‘o kişi’ diye bahsettiği babasından şikayetçi oldu. Küçük kız, olay gününü şöyle anlattı: “Çarşıda annem namaz kılmak için mescide girdi. O kişi ‘Neredesiniz?’ diye mesaj attı. Yanımıza gelip annemin boğazını sıktı. Beni götürdü. Sonra annem arayıp ‘yemek yiyelim’ deyince bir kafeye gittik. Ben başka masaya oturtup, konuştular. Annemle kaçarak karakola gittik.” 

BELİNDEKİ BIÇAKLA TEHDİT

Annesinin işe gitmeden önce kendisini dolmuş durağına götürdüğünü söyleyen F.B.V., “Dolmuşta annemin kolunu sıkıp indirdi. Tişörtünü kaldırıp bıçak gösterdi. Annem bana ‘Git’ dedi ama gitmedim. Dönerciye girdik. Annemin boynunu kesti. Elimde poşet vardı, onu kafasına attım, tabletimi kafasına attım; ama engelleyemedim” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı 21 Ekim’e erteledi.

SON ANLARI İZLENİRKEN SANIĞA SALDIRDILAR

Emine Bulut’un öldürüldüğü ana ilişkin görüntüler salonda izlettirilince anne Fadime Bulut fenalaştı. Maktulün kardeşleri, sanık Varan’a saldırdı. Polis ve jandarmanın müdahalesiyle olay büyümeden yatıştırıldı. Bulut’un kardeşi Bekir Bulut da ablasının hamileyken bile eş şiddetine maruz kaldığını iddia etti.

SUSMA HAKKINI KULLANDI

Savunma yapmayan sanığın 19 Ağustos’taki ifadesi okundu. Cinayet sonrası kayınpederini arayıp “Çocuğumu aldınız, ben de kızınızı aldım” dediği belirtildi.

Depremde hasar alan bina yıkım esnasında böyle çöktü

Depremde hasar alan bina yıkım esnasında böyle çöktü

15 Ağustos 2020 canlı altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

15 Ağustos 2020 canlı altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!

İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!

Konya'da eşsiz güzelliğe sahip nilüferler suda görsel ş&#x

Konya'da eşsiz güzelliğe sahip nilüferler suda görsel şölen sunuyor