• $7,8663
  • €9,3242
  • 484.787
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Şubat 2020 Pazartesi 13:36 | Son Güncelleme:

Kadir Şeker'in yakın çevresinde edinilen bilgiler ışığında 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı

Kadir Şeker'in yakın çevresinde edinilen bilgiler ışığında 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı

Konya'da, sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'ı, müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Kadir Şeker'in yakın çevresinden alınan bilgiler ile "sosyal araştırma raporu" hazırlandı.

Konya'da, sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'ı, müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker hakkında, yakın çevresinden alınan bilgiler ışığında "sosyal araştırma raporu" hazırlandı.

DHA'nın haberine göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Şeker'in liseyi okuduğu Akşehir ile ailesinin yaşadığı Ilgın'da, yakın çevresine sorular sorularak hazılanan raporda, Kadir Şeker'in, efendi, yardımsever bir kişiliği olduğu, en küçük bir tartışma dahi yaşamadığı yönünde bilgiler elde edildiği kaydedildi.

Şeker'in bindiği araçlarda, kadın ve yaşlı yolcu gördüğünde ayağa kalkıp yer verdiği, aile üyelerinin suça meyilli olmadığı, ağabeyi ile eğitimlerine çok önem verdikleri ve okullarında başarılı oldukları ifade edildi.

Öte yandan Şeker'in kriminal incelemeye gönderilen mont ve sırt çantasıyla ilgili istenilen raporun henüz tamamlanmadığı belirtildi.

NE OLMUŞTU? 

Olay, 5 Şubat akşamı meydana geldi. İddiaya göre, 4 ay önce Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe D. (35) ve Özgür Duran (32) arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine Ayşe D. evden çıkıp olayın yaşandığı parka geldi. Duran peşinden geldiği kadını park ortasında dövmeye başladı.

Bu sırada olayı görüp müdahale eden Kadir Şeker (20), çıkan arbede sırasında Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Şeker, sevk edildiği adliyede "kasten adam öldürme" suçundan tutuklandı.

<p>Kocaeli'de facianın eşiğinden dönüldü. Özel halk otobüsünden durak dışında inmek isteyen bir yolc

Facianın eşiğinden dönüldü: İstediği yerde inemeyen sürücü seyir halindeki otobüsün frenine bastı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi burçları şanslı bir gün bekliyor? 21 Ekim 2020 burç yorumları

Kovid-19'u gripten ayıran 10 belirti