• $8,1172
  • €9,7152
  • 455.298
  • 1378.37
01 Şubat 2021 Pazartesi 17:52 | Son Güncelleme:

Kabine toplantısı başladı mı? Yasaklar kalkıyor mu?

Kabine toplantısı başladı mı" Yasaklar kalkıyor mu"

Kafe ve restoranların açılma durumu, yüz yüze eğitim, üniversitelerin açılması ve aşılamadaki son durum için gözler Kabine toplantısına çevrildi. Kabine toplantısı saat kaçta? Yasaklar kalkıyor mu, yeni kararlar ne olacak? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Türkiye'de koronavirüs ile mücadelede gelinen nokta ve önemli kararlar, kabine toplantısının ardından açıklanacak. İşte tüm detaylar..

Koronavirüs vaka sayılarının düşüşe geçmesiyle birlikte yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler, kısıtlamaların azaltılacağı beklentisine girdiler. Kabine toplantısı saat kaçta başlayacak? Yasaklar kalkıyor mu, yeni kararlar ne olacak? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Yüz yüze eğitim, kısıtlamalar ve restoranlarla ilgili kararlar bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşecek Kabine toplantısından sonra belli olacak. İşte tüm merak edilenler...

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 17.20'de başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek kabine toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının son durumu, mutasyonlu virüs ve aşılama çalışmalarıyla ilgili sunum yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek kabine toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının son durumu, mutasyonlu virüs ve aşılama çalışmalarıyla ilgili sunum yapacak.

YENİ KARARLAR NELER OLABİLİR?

- Salgının seyrine bağlı olarak, kuralların değiştirilmesine ilişkin seçenekler tartışılıyor.

- Öncelikli olarak sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin daraltılabileceği konuşuluyor. Cumartesi-pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması da yeni planlamada söz konusu olabilecek.

- Hafta içi kısıtlamalarının saatlerinin de 21.00'den 23.00'e çekilebileceği belirtiliyor.

- Bir süre sonra Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, normal hasta kabul edilebileceği, ertelenen ameliyatlar ve tedavilere de yeniden başlanabileceği ifade ediliyor.

- Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüzyüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

- Lokanta ve kafelerin belli kurallarla açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği öne sürülüyor.

Kafe, restoran ve lokantalar açılacak mı, ne zaman? Kafe, lokanta ve restoranların açılacağı tarih netleşti mi?

<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler