• $7,4004
  • €8,9648
  • 438.552
  • 1487.68
08 Ocak 2021 Cuma 11:42 | Son Güncelleme:

Jaws filmi gerçek oldu: Okyanusta dehşet anları

Jaws filmi gerçek oldu: Okyanusta dehşet anları

Oscar ödüllü Jaws filmi gerçek oldu. 20'li yaşlardaki genç kız köpek balığı saldırısına uğradı. Korkunç olayın adresi Yeni Zelanda olurken genç kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yeni Zelanda'da 20'li yaşlarda olan bir kadın köpek balığı saldırısına uğradı. Çığlıkları duyan can kurtaran ekipleri olay yerine gittiğinde genç kadın ölümcül bir şekilde yaralanmış halde buldu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen genç kadın kurtarılamadı.

Sabah'ın haberine göre, Yeni Zelanda'da şüpheli köpek balığı saldırısı sonucunda bir kadın yaşamını kaybetti. Yerel basında çıkan haberlere göre, Genç kadın, Perşembe günü öğleden sonra geç saatlerde Auckland'ın güneydoğusunda yer alan Waihi Plajı'ndaki denizde ölümcül bir şekilde yaralanmış halde bulundu. Polis yetkilileri, acil servisin çağrıldığını ancak kadının olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

GÖRGÜ TANIKLARI O ANLARI ANLATTI

İsminin verilmesini istemeyen bir görgü tanığı, 20'li yaşlarında başında olduğu bildirilen kadının, sahilin oldukça uzak bir bölgesinde, cankurtaran bayraklarının olduğu bölgede yüzerken gördüğünü söyledi.

Bazı çığlıklar duyduğunu sonrasında bir kurtarma botunun almaya gittiğini gördüğünü söyleyen görgü tanığı, genç kadının arkadaşlarının perişan hale geldiğini belirtti.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Cankurtaranlar, genç kadını hemen bottan içeri alarak hayatta kalması için ellerinden geleni yapsa da başarılı olamadılar.

Başka bir tanık olan Elliot Hall ise sağlık görevlerinin, ailesi ve arkadaşları etrafta toplanırken kadına 20 dakikadan fazla kalp masajı yaptığını söyledi.

TEHLİKE DEVAM EDİYOR

Yerel halk ve tatilciler ise köpekbalığı saldırısına uğrayan kadının anısına birer mum yaktılar. Yeni Zelanda'daki son ölümcül köpek balığı saldırısı, 46 yaşındaki film yapımcısı Adam Strange'in yine Auckland yakınlarındaki Muriwai sahilinde 2013 yılında öldürüldüğünde gerçekleşmişti.

Yeni Zelanda sularında 60'tan fazla köpek balığının yüzdüğü biliniyor. Fakat gerçekleşen bu saldırılar oldukça nadir olsa da tehlikesini sürdürmeye devam ettiği de bilinenler arasında.

Yeni Zelanda polisinin internet sitesine göre ölümcül olmayan son köpek balığı saldırısı ise 2018'de Auckland'ın kuzeybatısındaki Baylys Plajı'nda yaşandı.

<p>Yozgat'ta aydınlatma direğindeki Türk bayrağının katlanmış olduğunu gören yaşlı bir vatandaşın, ş

Yozgat'ta vatandaşın 'bayrak' hassasiyeti kameraya yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları

Sivas'ta tıra arkadan çarpan ambulanstaki hemşire öldü, şoför yaralandı