• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Eylül 2020 Perşembe 09:26 | Son Güncelleme:

İzmir 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı geldi mi? İzmir'de sokağa çıkma yasağı olacak mı?

İzmir 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı geldi mi" İzmir'de sokağa çıkma yasağı olacak mı"

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının yoğun olduğu dönem sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Özellikle 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı uygulaması bu yaş grubundaki kişilerin korunması amacıyla devam ediyordu. İzmir de sokağa çıkma yasağı kapsamında yer alan iller arasındaydı. Normalleşme sürecinden sonra artan vaka sayıları İzmir'de 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını belirleyecek.

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecinden sonra artan vaka sayıları, sayıların arttığı illere çevrildi. Salgın döneminde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. İzmir'de 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olup olmadığı ise İzmirli vatandaşlar tarafından kafalarda soru işaretleri bıraktı.

İZMİR 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

İzmir'de mevcut durumda 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından böyle bir kararın alınıp alınmayacağı bilinmiyor. Konuya ilişkin güncel bir açıklama olması durumunda bilgilendirmeler haberimizin içerisine eklenecektir.

İZMİR'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Korona virüsü salgınının yoğun günlerinde 81 ilde özellikle hafta sonları sokağa çıkma yasakları uygulanıyordu. İzmir de sokağa çıkma yasağına dahil olan iller arasındaydı. Normalleşme sürecinden sonra vaka sayılarının arttığı illerde yeniden önlemlerin alınıyor oluşu İzmirli vatandaşların kafasında soru işaretlerine sebebiyet verdi.

İzmir'de mevcut durumda sokağa çıkma yasağı uygulanmıyor. Önümüzdeki günlerde böyle bir karar alınırsa güncel bilgilendirmeler haberimizin içerisine eklenecektir.

<p></p><p><span >Sosyal medyada yayınlanan görüntüler ve Mısır rejimi muhalefetine ait haber siteler

Mısır'da yönetim karşıtı 'Öfke Cuması' eylemleri düzenleniyor!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi

Edirne'de Traklara ait tarihi kaya sunağında''güneş diski'' bulundu