• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
18 Şubat 2021 Perşembe 23:53 | Son Güncelleme:

Regaip Kandili'nde okunacak Tövbe istiğfar nasıl yapılır? İstiğfar duası Türkçe okunuşu ve anlamı!

Regaip Kandili'nde okunacak Tövbe istiğfar nasıl yapılır" İstiğfar duası Türkçe okunuşu ve anlamı!

Tövbe istiğfar duası bugün sık sık okunacak. Üç aylara girmemizle beraber Müminler ibadetlerini arttıracak. Hz. Allah kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de işledikleri günahtan dolayı tövbe istiğfar edenleri övmektedir. Regaip Kandili'nde okunacak Tövbe istiğfar nasıl yapılır? Haberimizin içerisinden İstiğfar duası okunuşu ve anlamına ulaşabilirsiniz.

Tövbe istiğfar duası bugün gündemde yer aldı. Regaip Kandili'ni kutlayacak olan vatandaşlar, evlerinde dualarını edecek. Hatalarından arınmak, af ve mağfiret dilemek isteyenler bugün Tövbe istiğfar duasını okuyacak. Mübarek üç aylara girdiğimiz şu günlerde Tövbe istiğfar duası okunuşu ve anlamı haberimizde.

TEVBE İSTİĞFAR DUASI ARAPÇA OKUNUŞU

Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullahe'l-azim el-kerim. ellezi lâ ilahe illa huve'l-hayyü'l-kayyumü ve etubü ileyhi tevbete abdin zalimin li- nefsihi, la yemlikü li-nefsihi mevten vela hayaten vela nüşüra-h. Ve es-elühü't - tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidayete lena, innehu, hüve't-tevvabü'r-rahim

TÖVBE İSTİĞFAR DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU VE ANLAMI

Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma karşı tövbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tövbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm-ü cezm-ü kast ettim. Sen bu tövbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, Yâ Rabbi.

Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Darbe bir insanlık suçudur. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkınd

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: Darbe bir insanlık suçudur

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek