• $8,1021
  • €9,7047
  • 451.823
  • 1409.19
26 Şubat 2019 Salı 07:28 | Son Güncelleme:

26 Şubat okullar tatil mi, kar tatili var mı? İstanbul’da okullar tatil mi?

26 Şubat okullar tatil mi, kar tatili var mı" İstanbul’da okullar tatil mi"

İstanbul’da okulların tatil olup olmadığı 26 Şubat itibari ile araştırılıyor. Yarın okullar tatil mi? Vatandaşlar kar yağışının yurt genelinde etkisini arttırması ile beraber okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili Valilikler tarafından yapılan açıklamaları yakından takip etmeye başladılar. 26 Şubat’ta İstanbul’da havanın çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Avrupa Yakası karla karışık yağmur, Anadolu yakası hafif yağmurlu olması bekleniyor. Dün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tatil duyurusunu Twitter hesabı üzerinden yapmıştı. 26 Şubat Salı günü için henüz tatil açıklaması yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

İstanbul’da okulların tatil olup olmadığı ile ilgili İstanbul Valiliği son dakika açıklaması yakından takip ediliyor. 26 Şubat yarın okullar tatil mi? Vatandaşlar yapılan açıklamaları öğrenmek istiyorlar. 26 Şubat’ta İstanbul’da havanın çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Avrupa Yakası karla karışık yağmur, Anadolu yakası hafif yağmurlu olması bekleniyor. Dün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya müjdeli haberi Twitter adresi üzerinden vermişti. 26 Şubat Salı günü için henüz tatil açıklaması yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimiz içerisinden öğrenebilirsiniz.

26 ŞUBAT'TA İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Henüz 26 Şubat'ta okulların tatil olduğu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

25 ŞUBAT'TA TATİL OLDU!

Vali Yerlikaya, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik veriler ile bölgede görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle bugün kent dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Söz konusu kararla  ve 58 sayılı genelge uyarınca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personelin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince izinli sayılacağını belirten Yerlikaya, "Vatandaşların kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

26 ŞUBAT HAVA DUURMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Akdeniz (Kahramanmaraş hariç) ile İstanbul, İzmir, Denizli, Aydın, Muğla, Konya Karaman, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara'nın batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; kuzeybatı kesimlerde artacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmeleri, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile İstanbul çevrelerinin sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 10°C

Çok bulutlu

ÇANAKKALE °C, 5°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

İSTANBUL °C, 8°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Avrupa Yakası karla karışık yağmur, Anadolu yakası hafif yağmurlu

KIRKLARELI °C, 5°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç Ege'de yer yer pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 9°C

Çok bulutlu

DENİZLİ °C, 14°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

IZMIR °C, 11°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

MANISA °C, 11°C

Çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, Kahramanmaraş hariç bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 20°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 19°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

BURDUR °C, 12°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

HATAY °C, 18°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, gece saatlerinde Konya ve Karaman çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 10°C

Çok bulutlu

KIRIKKALE °C, 11°C

Çok bulutlu

KONYA °C, 10°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 11°C

Çok bulutlu

DÜZCE °C, 16°C

Çok bulutlu

SİNOP °C, 8°C

Çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 8°C

Çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Trabzon, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, 10°C

Çok bulutlu

ÇORUM °C, 9°C

Çok bulutlu

SAMSUN °C, 8°C

Çok bulutlu

TRABZON °C, 9°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 3°C

Parçalı bulutlu

KARS °C, 2°C

Parçalı bulutlu

MUŞ °C, -1°C

Parçalı bulutlu

VAN °C, 5°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 15°C

Parçalı bulutlu

GAZIANTEP °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT °C, 15°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 17°C

Parçalı bulutlu

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi