• $18,0876
  • €18,1625
  • 1016.26
  • 3020.2
28 Ocak 2021 Perşembe 09:28 | Son Güncelleme:

İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak? İstanbul'a kar saat kaçta yağacak?

İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak" İstanbul'a kar saat kaçta yağacak"

Meteoroloji'nin uyarılarının hemen ardından Trakya bölümünde kar yağışı etkili olmaya başladı. Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde kar kalınlığı 10 santimetreyi aştı. İstanbul'a kar saat kaçta yağacak? Kar ne zaman başlayacak? gibi soruların yanıtları tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Hava durumu tahminlerine göre İstanbul'da beklenen kar yağışı bugün akşam saatlerinde başlayacak.

Kar yağışının bugün İstanbul'da etkili olması bekleniyor. Sıcaklıkların gün içinde 5 dereceye kadar düşmesi beklenirken Silivri'de başlayan kar yağışının akşam saatlerinde kent genelinde etkili olacağı öğrenildi. Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışının şiddetini artırması bekleniyor. İstanbul'a kar saat kaçta yağacak? Kar ne zaman başlayacak? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm detaylar...  

İSTANBUL'A KAR SAAT KAÇTA YAĞACAK?

Hava durumu raporuna göre İstanbul'da beklenen kar yağışı bugün akşam saatlerine doğru başlayacak. Kar yağışı gece saatlerine kadar hafifleyerek devam edecek. Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bazı seferleri, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Öte yandan, TEM Hasdal-Göktürk bağlantı yolunda yön tabelası yola devrildi. E-5 karayolu Büyükçekmece mevkiinde şiddetli rüzgar nedeniyle bir aydınlatma direğinin yan yatması tehlike oluştururken havanın soğumasıyla sulu kar yağışı görüldü.

BÜYÜKÇEKMECE'DE SULU KAR BAŞLADI

Yapılan son uyarıların ardından kent genelinde birçok ilçede şiddetli rüzgar ve yağmur etkili oldu. E-5 karayolu Büyükçekmece mevkiinde sabah saatlerinde rüzgar nedeniyle bir aydınlatma direği yan yattı. Yerinden kopmayan direk yol ve sürücüler için tehlike oluşturdu. Öte yandan havanın soğumasıyla yer yer yağmurla karışık kar yağışı da görüldü.

METEOROLOJİ'DEN KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, zamanla Marmara ile iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Trakya Kesiminde yoğun kar (20-40 cm), Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla ile Antalya'nın batı ilçelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-110 kg/m2) yağmur ve sağanak, Çanakkale, Balıkesir, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde azalacağı, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden orta kuvvette; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli ve kısa süreli (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bakan Nebati: 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi
Bakan Nebati: 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi

Bakan Nebati: 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi

Türkiye'den müthiş hamle: En ileri ülkelerden biri olacağız
Türkiye'den müthiş hamle: En ileri ülkelerden biri olacağız

Türkiye'den müthiş hamle: En ileri ülkelerden biri olacağız

Bakan duyurdu! Ödemeler bugün yapılıyor
Bakan duyurdu! Ödemeler bugün yapılıyor

Bakan duyurdu! Ödemeler bugün yapılıyor