• $8,3312
  • €10,0287
  • 477.913
  • 1420
31 Mayıs 2020 Pazar 01:30 | Son Güncelleme:

İşrak namazı kılınışı anlatımı...

İşrak namazı kılınışı anlatımı...

Bu yılı Covid-19 sebebiyle camilerde bayram namazı kılınmayacak. Müminler bayram namazı yerine evlerinde duha yani işrak namazı kılacak. İşte İşrak namazı kılınışı anlatımı...

İşrak ya da duha namazı kerahat vakti yani güneşin doğuşundan yaklaşık 40 50 dakika sonra kuşluk vaktinde kılınan bir namazdır. 24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı'nı idrak edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Covid-19 nedeniyle bayram namazının kılınmayacağını ve bunun üzerine duha namazı kılınacağını açıkladı.

İŞRAK NAMAZI KILINIŞI

2 rekatlık işrak namazını kılmak için; Niyet ettim Allah rızası için iki rekat işrak namazı kılmaya" diye niyet ederiz. "Allahu Ekber" diyerek İftitah Tekbiri alır ve namaza başlarız. Sübhaneke'yi okuruz.. Euzü-besmele çekeriz. Fatiha Suresini okuruz. Kur'an'dan bir sure okuruz. Rüku'ya gideriz.. Secde'ye gideriz. Doğruluruz, tekrar Secde'ye gideri. Ayağa kalkarak Kıyama dururuz. Besmele çekeriz. Fatiha Suresini okuruz. Kur'an'dan bir sure okuruz. Rüku'ya gideriz. Secde'ye gideriz. Doğruluruz, tekrar Secde'ye gideriz. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okuruz. "Es selâmu aleyküm ve rahmet'ullah" diye sağa ve sola selam vererek namazı tamamlarız.

<p>Taceddin Kutay, Türk milleti olarak herkesle aramız açık, bunun nedeni ne? Neden bu durumdayız? S

Türk milleti olarak çok mu kötü bir milletiz?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı