• $8,12
  • €9,7769
  • 463.237
  • 1365.27
19 Eylül 2013 Perşembe 00:18 | Son Güncelleme:

İşletme öğrencisine ‘Sabancı’ dersleri

İşletme öğrencisine ‘Sabancı’ dersleri

Marmara Üniversitesi ve Sabancı Holding’in imzaladığı protokolle, İşletme Fakültesi öğrencileri, “Sabancı İşletmecilik Seminerleri” dersini seçmeli alabilecek. Derste başarılı olan belli sayıda öğrenci Sabancı bünyesinde işe alınacak.

Türkiye’de üniversite-sanayi işbirliğinde ilk kez bir marka, üniversite bünyesinde resmi ders müfredatına giriyor. Marmara Üniversitesi (MÜ) İşletme Fakültesi öğrencileri, “Sabancı İşletmecilik Seminerleri” dersini seçmeli olarak alabilecek. 

İşbirliği protokolü, MÜ Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever, MÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Ercan Gegez ve Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak’ın katıldığı törenle imzalandı. 
Protokolle, İşletme Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri bu yıl bahar döneminden itibaren seçmeli olarak “Sabancı İşletmecilik Seminerleri” dersini alacak. Öğrenciler Sabancı Topluluğu’nun üst yöneticileriyle bir araya gelecek ve onların eğitmenliğinde profesyonel iş dünyasına ilk adımlarını atacak. Ders kapsamında, pazarlamadan finansa, insan kaynaklarından kurumsal iletişime kadar birçok konu başlığında dersler verilecek. Dersi başarıyla tamamlayan belirli sayıda öğrenciye, Sabancı Topluluğu bünyesinde sözleşmeli olarak iş hakkı da tanınacak. 

PROFESYONELLİĞE ADIM 

Rektör Gül, işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Üniversitemiz, bir alanda daha ilki gerçekleştiriyor. Türkiye’nin güçlü markalarından Sabancı ile bu ortaklaşa çalışma, üniversite-sanayi işbirliğinin en başarılı örneği olmaya aday. Bu sayede öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra profesyonel hayata geçerken kendilerini daha güvende hissedecekler.” 

TEORİ VE PRATİK BULUŞACAK

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever, örneklerine yurtdışında sıkça rastlanan bu modeli Türkiye’de de Sabancı markası öncülüğünde uygulamaktan gurur duyduklarını söyledi. Ülsever, “İnanıyorum ki bundan sonra da profesyonel iş dünyasından birçok şirket bu modeli devam ettirir ve öğrencilerimizi profesyonel dünyayla bir araya getirir ve onları iş hayatına en iyi şekilde hazırlarız” dedi. Ülsever, amaçlarını, “Teorik donanıma sahip gençlerimizi, Sabancı İşletmecilik Seminerleri’yle pratikle de buluşturmak; onların profesyonel hayata 1-0 önde başlamalarını sağlamak” şeklinde açıkladı. AA

<p class='MsoNormal'>Peki, yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür? Kıdemi çok olan işçinin izni de çok

Yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür?

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor