• $9,2855
  • €10,7617
  • 527.684
  • 1409.56
25 Eylül 2020 Cuma 09:25 | Son Güncelleme:

İngiltere vize ücreti 2020 ne kadar? İngiltere vize başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

İngiltere vize ücreti 2020 ne kadar" İngiltere vize başvurusu nasıl ve nereden yapılır"

İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle belirtilen evrakları tamamlaması gerekmektedir. İngiltere vizesi; Bileşik Krallık, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda için geçerlidir. İngiltere vize başvurusu için evraklar tamamlandıktan sonra online randevu alınması gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusu; seyahat, iş, turistik ve dil eğitimi gibi sebeplerle alınmaktadır. Vize başvurularında danışmanlık hizmeti alınması Türk vatandaşları için daha uygun olmaktadır. İngiltere'ye turistik gezi yapacaksanız 90 günlük vize alabilirsiniz. İngiltere vizesi; Bileşik Krallık, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda için geçerli olan bir vize türüdür. İngiltere vize ücreti ve detayları haberimizde.

İNGİLTERE VİZESİ BAŞVURUSU NASIL ALINIR?

İngiltere seyahati turistik, iş, eğitim ve sağlık gibi farklı sebeplerle alınabilmektedir. Sebep ne olursa olsun İngiltere seyahati 90 günü aşmayacak ise kısa süreli vize alınmaktadır. Ancak düzenli tedavi süreci, eş ya da nişanlı le görüşme, iş görüşmeleri gibi sebeplerle İngiltere'ye düzenli seyahat gerektiren bir durum söz konusuysa 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru imkanları da vardır. Vize başvurusu yapmak isteyen vatandaş öncelikle vize başvuru formunu doldurmalıdır.

Bu formda gerekli tüm bilgiler doldurulmalıdır. İmzalanan bu belgeyle birlikte tüm belgeler eksiksiz tamamlanarak dosyaya eklenmek zorundadır. Evraklar tamamlandıktan sonra Konsolosluğa teslim edilmektedir. Vize onay işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce biometrik işlemler yapılmalıdır.

İNGİLTERE VİZE ÜCRETİ NE KADAR?

İngiltere turistik vize ücretleri başvurulan vize süresine göre değişmektedir. İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerine 6 aylık,2 yıllık,5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunmaktadır.2018 yılı 6 aylık turistik vize başvuru ücreti 128 Dolar, 2 yıllık turistik vize başvuru ücreti 492 Dolar, 5 Yıllık turistik vize başvuru ücreti 895 Dolar ve 10 yıllık turistik vize başvuru ücreti 1098 Dolar’dır. Vize harç ücretleri yıl içinde sürekli güncellenmektedir. 

İNGİLTERE VİZESI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

İngiltere vizesi için gerekli evraklar ülkeye yapılacak olan seyahatin nedenine, vatandaşın mesleki ve sosyal statüsüne göre farklılaşmaktadır. Belli evraklar tüm bireyler için sabittir. Ancak kişinin özel durumuna göre konsolosluğun gerekli görmesi halinde ek evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar da dosyaya eklenmelidir.

Pasaport

10 yıldan eski olan, yıpranmış, sayfaları yırtılmış, en az iki sayfa boşluğu olmayan eski fotoğrafı bulunan pasaportlar geçerli değildir. Mutlaka yenilenmelidir. Ayrıca pasaportun İngiltere seyahatinden sonra en az 3 aylık geçerlilik süresi bulunmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Pasaport üzerinde eski tip fotoğraf varsa kabul edilmez. Arka fon beyaz olan, yüz hatları belirgin ve makyajsız olarak çekilmiş bir fotoğraf bulunmalıdır. Bu fotoğraf pasaport ve başvuru formu üzerine yapıştırılmalıdır.

Finansal Kaynaklar

Seyahat ücretlerini karşılayacak yeterliliğe sahip olunduğunu gösteren bazı belgeler bulunmalıdır. Banka yetkilileri tarafından imzalanmış hesap döküm belgesi, maaş bordosu, tapu, araç ruhsatı gibi belgelerin fotokopileri açıklayıcı olacaktır.

Seyahat Bilgileri

Seyahate dair belgeler dosya içine eklenmelidir. Uçak biletleri, otel rezervasyon bilgileri, İngiltere'de birilerinin yanında kalınacaksa yanında kalınacak kişilerin bilgileri dosya içinde bulunmalıdır.

Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır. Sağ üst köşesine fotoğraf yapıştırılmalı ve imza atılmalıdır.

 İNGİLTERE VİZESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İngiltere vizesi için başvuru şartları söz konusudur. Bu şartlardan en bilineni evrakların eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Evraklar şartlara uygun nitelikte tamamlanmalıdır. Ayrıca 18 yaşın altında olan reşit olmamış çocuklarda vasi iznini belirten imzalanmış evrak gerekmektedir. Aksi halde ülkeye geçişi onaylanmaz. Vize başvurusu öncesi biometrik işlemler yapılmak zorundadır. Bu işlemlerde herhangi bir sorun çıkması halinde başvuru kabul edilmemektedir.

İNGİLTERE VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

İngiltere vizesi başvurusu yapanlar, oturma izni dışında alınacak vizeler için 3 hafta ile 12 hafta aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre dikkate alınarak seyahat tarihi belirlenmeli ya da seyahatten en az 12 hafta önce vize işlemleri yapılmalıdır. Oturma izni vizesi ise 12 hafta ile 24 hafta aralığında sonuçlanmaktadır. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar vize başvuru merkezine giderek evraklarını teslim alabilmektedir.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi