• $8,0763
  • €9,7066
  • 450.723
  • 1409.19
29 Mart 2021 Pazartesi 03:33 | Son Güncelleme:

İkizden ikinci hayat! 'Sayesinde doktor olacağım'

İkizden ikinci hayat! 'Sayesinde doktor olacağım'

Karaciğer komasına giren Ali, ikiz kardeşinin karaciğeriyle yeniden hayata tutundu. 12 saatlik operasyonda kardeşine ikinci hayatını veren Hacer, “Ona bir can verme şansım vardı, onu denedim” dedi.

İstanbul'da yaşayan Kamile ve Ahmet çiftinin 4 çocuğundan biri olan Ali Gökdere'ye 4 yaşında Hepatit C teşhisi konuldu. 18 yaşına kadar başka bir sağlık problemi yaşamayan Ali, bundan 3 ay önce kötüleşmeye başladı. Karnı ve ayakları şişen, çevresindeki hiç kimseyi tanımayan ve 1.5 ay hastanede yatan genç, karaciğer komasına girdi.

Kardeşi sayesinde hayata tutunan Ali, "Bana sürpriz yaptı" dedi.

ANNE DE KIZINI KURTARMIŞ

5 yıl önce de büyük kızlarının karaciğer nakli olduğu aile, ikinci kez aynı durumu yaşadı. Daha önce kızına karaciğerini veren baba, oğlu için verici olamayınca Ali'ye karaciğerini annesi vermek istedi ancak tiroit hastası olduğu için veremedi. Hızlı bir şekilde nakil olması gereken Ali'nin umudu, ikiz kardeşi Hacer oldu.

12 saat süren ameliyat sonucu, Ali yeniden sağlığına kavuştu. İkiz kardeşini çok sevdiğini söyleyen Ali, "O benim her şeyim. Karaciğerini bana habersiz verdi ve sürpriz yaptı" dedi. İkiz olmanın bir ayrıcalığının 'hissetmek' olduğunu söyleyen Hacer Gökdere ise, "Ona bir can verme şansım vardı ve bu şansı denedim. İyi ki de denedim. Göz göre göre ölmesine izin veremezdim. Ben şu an gıda okuyorum ama burada kaldığım sürece, Ali'nin halini gördükten sonra aslında doktor olmaya karar verdim" dedi.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi