• $8,1787
  • €9,8386
  • 468.859
  • 1346.43
20 Şubat 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

İBB’nin VETBÜS’ü dünya gündeminde

İBB’nin VETBÜS’ü dünya gündeminde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanlar için başlattığı VETBÜS ve VETKABİN projeleri, ünlü haber ajansı AFP başta olmak üzere dünya basınında büyük ilgi gördü.

Kedileri ve diğer sokak hayvanlarıyla sürekli dünya basınında yer alan İstanbul, bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) projesiyle haber oldu. VETBÜS ve VETKABİN adlı mobil klinik projesiyle AFP’de haber olarak yer aldı. Sokak hayvanları sayısı fazla olan İstanbul’da mobil kliniklerde sağlık taraması, iç ve dış parazit uygulamaları, ayakta tedavi, mikroçip uygulaması gibi işlemlerin yapıldığının bildirildiği haberde hayvanseverlerin yorumlarına da yer verildi. 

Hayvanseverler ve vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun.

SAĞLIK TARAMASI YAPILIYOR

Haberde diğer ülkelerin aksine İstanbul’da hayvanların kovalanmaktan çok hasta bir insan gibi bakıldığı ifade edildi. Haber ayrıca Fransa, Almanya ve Hırvatistan basınında da yer aldı. Biri Avrupa Yakası, diğeri Anadolu Yakası’nda bulunan VETBÜS araçlarında yüzlerce sokak hayvanına sağlık taraması ve parazit uygulaması yapıldı. Sokak hayvanlarının kapsamlı sağlık taramasından geçirildiği VETBÜS’ler ayrıca, durumu kötü olan hayvanları İBB’ye ait hayvan bakım evlerine götürüyor. Hayvanlar sağlıklarına kavuşana kadar burada tedavi ediliyor. 

<p>Asıl vicdan nerede! CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, '128 milyar dolar nerede?' yalanına mül

Vicdansız sömürü

Burdur'da yılkı atları drone ile görüntülendi

Hülya doktor hastalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da şifa dağıtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm temsilcilerini kabul etti