• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
05 Ekim 2018 Cuma 14:55 | Son Güncelleme:

İBB'den ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 17 Eylül'de başlayan 2018 - 2019 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla 77 okulda yaklaşık 30 bin öğrenciye okul çantası ve kırtasiye seti desteğinde bulundu. Bugüne kadar eğitim-öğretim dönemlerinin başında ve yarıyıl dönemlerinde yapılan desteklere ise toplamda 242 bin öğrenci dahil edildi.

"Bir Takdir de Büyükşehir'den" projesi ile yarıyıl dönemlerinde başarılı olan ve karne notları yüksek olan öğrencileri hediye ile ödüllendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim öğretim yılı başlarında da her dönem öğrencilere çanta ve kırtasiye seti desteğinde bulunuyor. Desteğini 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılı başlangıcında da sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi 77 okulda yaklaşık 30 bin öğrenciye kırtasiye setlerini ulaştırdı. Okul çantası, kalem, defter çeşitleri, silgi ve resim boyaları gibi çeşitli kırtasiye malzemelerinden oluşan setleri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ilkokul, ortaokul ve liselere ulaştıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim-öğretim dönemlerinin başında bugüne kadar toplamda 130 bin öğrenciyi bu desteğe dahil etmiş oldu.

 

Yarıyıl tatillerinde de 112 bin öğrenciye kırtasiye yardımı ulaştıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplamda 242 bin öğrencinin hizmetten yararlanmasını sağladı. Kağıthane'de bulanan Yaşar Doğu İlk ve Ortaokulu'nda hediyelerin teslimi için program düzenlendi ve kırtasiye setleri öğrencilere takdim edildi.

 

İBB’DEN ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA KIRTASİYE YARDIMI

 

Yeni eğitim ve öğretim yılında şehit ve gazi çocukları da unutulmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’yle birlikte 400 şehit ve gazi çocuğuna kırtasiye yardımı gerçekleştirdi.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Avrupa Yakası Şubesi’nde gerçekleşen etkinlikte kırtasiye setlerini ve çantalarını alan çocuklar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür ettiklerini belirterek çok çalışıp derslerinde başarılı olacağının sözünü verdi.

Arslanbek Sultanbekov Kuruluş Osman'da  müzikseverlerin karşısına çıktı

Arslanbek Sultanbekov Kuruluş Osman'da müzikseverlerin karşısına çıktı

Tarihi demiryolu tüneli kültür varlığı olarak tescil edild

Tarihi demiryolu tüneli kültür varlığı olarak tescil edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni orkestra binasında incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni orkestra binasında incelemelerde bulundu

Kocaeli'ndeki hayvanat bahçesi kapılarını yeniden ziyarete açt&#x

Kocaeli'ndeki hayvanat bahçesi kapılarını yeniden ziyarete açtı