• $7,8858
  • €9,2837
  • 482.074
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Ağustos 2020 Salı 09:54 | Son Güncelleme:

Paul Walker kimdir, ne zaman ve neden öldü? Hızlı ve Öfkeli başrol oyuncusu Paul Walker nasıl öldü, kaç yaşındaydı?

Paul Walker kimdir, ne zaman ve neden öldü" Hızlı ve Öfkeli başrol oyuncusu Paul Walker nasıl öldü, kaç yaşındaydı"

Hızlı ve Öfkeli film serisi ile gönüllerde taht kuran dünyaca ünlü yıldız Paul Walker 7. filmin çekimleri sırasında hayatını kaybetti. 1973 yılında Amerika'da dünyaya gelen Paul Walker ilk olarak 2001 yılında Hızlı ve Öfkeli film serisi ile tanıştı. 2013 yılında hayatını kaybeden başarılı oyuncu tüm hayranlarını yasa boğdu. Hızlı ve Öfkeli başrol oyuncusu Paul Walker neden ve ne zaman öldü?

Hızlı ve Öfkeli 7 filmi televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Filmin başrol oyuncularından olan Paul Walker’ın ölümü ise filmi izleyenler tarafından bir kez daha hatırlandı. 2013 yılında filmin çekimleri sırasında hayatını kaybeden Paul Walker tüm sevenlerini yasa boğmuş ve sinema dünyasını şoka uğratmıştı. Peki, Hızlı ve Öfkeli’nin sevilen oyuncusu Paul Walker kimdir ve nasıl öldü?

PAUL WALKER KİMDİR, NERELİ?

Hızlı ve Öfkeli başrol oyuncusu Paul Walker; 1973 yılında Amerika'da dünyaya geldi. Glendale’de büyüyen Paul Walker, ilk önce Alfred Nobel Okulu‘na ardından Foreman Lisesi‘ne eğitimine devam etti. Walker, 1991‘de mezun olmasının ardından deniz biyolojisi okudu. Eskiden modellik yapan aktör 2001 yapımı “Hızlı ve Öfkeli” (Fast and Furious) filminde canlandırdığı polis memuru Brian O’Conner rolüyle müthiş bir üne kavuşmuştur. Kendisinden küçük Caleb ve Cody adında iki erkek kardeşi ve Ashlie adında bir kız kardeşi ve Meadow Rain isimli bir kızı vardır.

Paul Walker IV, emekli kanalizasyon müteahhiti Paul William Walker III ile eski model Cherly Crabtree'nin çocukları olarak 12 Eylül 1973'te Glendale, Kaliforniya'da dünyaya geldi. Büyükbabası William Walker (diğer adıyla 'Irish' Billy Walker) Pearl Harbor baskınından kurtulanlardan biriydi ve aynı zamanda da donanmanın orta siklet boks şampiyonuydu. Dedesi ise II. Dünya Savaşı'nda General Patton'ın komutasında İtalya'nın istilası sırasında bir tank müfrezesini kumanda etti. Kendisinden küçük Caleb ve Cody adında iki erkek kardeşi ve Ashlie adında bir kız kardeşi olan Walker, Ahir Zaman Azizi olarak Mormon Mezhebi'ne mensup muhafazakar bir ailede yetişti.

2001 yılında Vin Diesel'le birlikte başrolünde oynadığı The Fast and the Furious (Hızlı ve Öfkeli) filmiyle müthiş bir çıkış yakalayan Walker, bu filmin ardından birçok aksiyon macera filminde oynadı. Walker aynı zamanda devam filmi 2 Fast 2 Furious'da (2003) da rol aldı. Serinin 4. filmi olan ve 2009 Temmuz ayında çıkan Fast & Furious (Hızlı ve Öfkeli 4) filminde Vin Diesel ile beraber başrolü paylaşmıştır. Hızlı ve Öfkeli serisindeki polis memuru Brian O'Conner oldukça tutulan bir karakter ve Paul Walker'a da ün kazandıran bir rol oldu.Şubat 2001'de MostBeautifulMan.com tarafından ayın en güzel erkeği seçilen Walker, 2002 yılında People Dergisi tarafından Dünyanın En Güzel 50 İnsanı arasında yer aldı.

PAUL WALKER NEDEN ÖLDÜ, KAÇ YAŞINDAYDI?

Ölümüyle sevenlerini yasa boğan Hızlı ve Öfkeli’nin başrol oyuncusu Paul Walker henüz 40 yaşındayken 30 Kasım 2013 tarihinde Kaliforniya'da arkadaşının kullandığı aracın aşırı hız nedeniyle kontrolünü kaybedip bir ağaca çarpması sonucunda arkadaşıyla beraber hayatını kaybetmiştir.

<p>Avcılar'da 2 kişinin yaralandığı baltalı kavgaya ilişkin 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuk

Avcılar'daki baltalı kavgaya ilişkin 3 kişi tutuklandı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

7000 yıllık bir geçmişe sahip Leblebinin faydaları

En çok dolar milyarderi hangi ülkede yaşıyor