• $7,8618
  • €9,299
  • 481.912
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Şubat 2020 Perşembe 10:50 | Son Güncelleme:

Hırsızlık şüphelisi kadın pes dedirtti: Geri gelip buranın anasını ağlatacağım

Hırsızlık şüphelisi kadın pes dedirtti: Geri gelip buranın anasını ağlatacağım

Mersin’de evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 1’i çocuk, 3’ü kadın 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kadınlardan biri, emniyet çıkışında gazetecilere seslenerek, "Yine geleceğiz buraya, merak etmeyin. Buranın anasını ağlatacağım." dedi.

Mersin’de evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 1’i çocuk, 3’ü kadın 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İHA'nın haberine göre, kadınların binalara giriş ve olaylardan sonra gidip yemek yemeleri güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Kadınlardan biri emniyet çıkışı gazetecilerin sorularına küfürle yanıt verirken, bir diğer kadın ise "Yine geleceğiz buraya, merak etmeyin. Buranın anasını ağlatacağım." dedi.

Edinilen bilgiye göre, Mersin’de son dönemde artan evden hırsızlık olayları üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayları 3 veya 4 kişilik kadın grupların yaptığını tespit etti.

Bunun üzerine olayların olduğu bölgelerdeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, görüntülerde kadınların fiziki yapılarını ve yüzlerini gizlediklerini, şehir merkezi yakınlarına erkek aile fertleri tarafından araç ile getirildiklerini, hırsızlıktan sonra da yine aynı şekilde bırakıldıkları yer civarından alındıklarını belirledi.

Yapılan fiziki takipler sonucunda şahısların M.U., E.G., K.B. isimli kadınlar ile 18 yaşından küçük B.L. ve kadınları Mersin’e getiren Y.G. ile M.K. olduğu tespit edildi. Fiziki takibi de sürdüren ekipler, şahısları kullandıkları araçta yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada ise 3 altın yüzük, küpe, kapıları açmak için kullandıkları 2 tornavida, 1 plastik aparat ve kendilerini gizlemek için birkaç eldiven ve çorap ele geçirildi.

<p>Kocaeli'de facianın eşiğinden dönüldü. Özel halk otobüsünden durak dışında inmek isteyen bir yolc

Facianın eşiğinden dönüldü: İstediği yerde inemeyen sürücü seyir halindeki otobüsün frenine bastı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Atılan çöpler nehir debisi düşünce ortaya çıktı

WhatsApp Web'e yeni bir özellik ekleniyor