• $8,0975
  • €9,7548
  • 460.724
  • 1377.23
25 Şubat 2021 Perşembe 07:01 | Son Güncelleme:

Hırsızlık değil kansızlık

Hırsızlık değil kansızlık
- SONER KAN

Reçete çetesi, hastaların umudunu böyle çalmış. Kanser ilacı yerine vitamin vermişler. Özel hastanede çalışan 2 biyoloğun kanser tedavisi gören hastaların serumlarına kanser ilacı yerine vitamin ve ağrı kesici enjekte ettiği, orijinal ilaçları da sattıkları ortaya çıktı.

Adana merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonla çökertilen ilaç çetesinin hastaların umutlarını nasıl çaldığı ortaya çıktı. İstanbul'dan Ankara'ya gönderilen kargoda 450 bin liralık 116 kutu ilaç ele geçiren polis, Bursa'daki özel hastanede biyolog olarak çalışan İsmail Eren ve Veli Temel'in adına ulaştı. Kanser hastalarına vermeleri gereken ilaçları tıbbi eldivenlerin içine gizleyerek çalıp serumlara ağrı kesici ve vitamin enjekte eden zanlıların hastanedeki dolaplarında da 58 kutu kanser ilacı bulundu.

Temel ve Eren'in hastanedeki ilaçları çaldığı anlara ait güvenlik kamerası görüntülerine AKŞAM ulaştı.

KANSEROJEN OLDUĞU İÇİN!

Temel, ifadesinde "İlaçlar bozuktu. İçeriğinde kanserojen olduğunu düşündüğüm maddeler vardı. Hastalara vermek istemedim" dedi. Eren'in de; "İlaçları dolabıma başkası koymuş. Biri bana kumpas kuruyor" dediği öğrenildi. Ancak raporlarla ilaçlarda kanserojen madde olmadığı kanıtlandı. 46 çete üyesinden 18'i tutuklandı. Aralarında söz konusu 2 biyologla 3 doktor ve 3 eczacının da olduğu öğrenildi. Uyuşturucu özelliği olan ilaçların bir kısmını yurtdışına satan şebekenin devleti en az 12.5 milyon lira zarara uğrattığı belirlenmişti.

YOLCU OTOBÜSLERİYLE TÜM YURDA SEVKIYAT

Adana'daki çete üyelerinin yolcu otobüsleri ve kargo şirketlerini kullanarak ilaçları İstanbul'a, buradan da Türkiye'nin dört bir yanına gidecek şekilde dağıtım ağı oluşturduğu tespit edildi. Zanlıların otobüslerde özel zulalar tasarlatıp, sevkıyat başına da 350 dolar ücret verdiği saptandı.

<h3>'AYNI FİKİR VE GÖRÜŞ SAHİPLERİ AYNI SİYASİ PARTİNİN UZANTILARI DÜN NE YAPIYORLARSA BUGÜNDE ONU Y

İftira atarak yapılmak istenen ne?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi