• $ 6,2336
  • € 6,8843
  • 325.933
  • 105994
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hercai ne anlama geliyor? Hercai ne demek? İşte Hercai kelimesinin anlamı

Hercai ne demek? Hercai ne anlama geliyor, manası ne? soruları vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılmaya başladı. Ekranların sevilen dizisi Hercai sezon finali yapmıştı. 20 Eylül Cuma akşamı yayınlanan yeni bölümüyle sevenlerine kavuşan dizi yine izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başardı. Diziyi izleyen bireylerden bazıları da ‘Hercai’ kelimesinin anlamını öğrenmek istiyor. İşte TDK’ya göre Hercai’nin anlamı…

Hercai ne demek? sorusu merak edilip araştırılmaya başladı. 20 Eylül Cuma günü yeni sezona başlayan Hercai dizisi kaldığı yerden devam ediyor. Başrollerini Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in paylaştığı dizi 7’den 70’e herkes tarafından büyük beğeni ve heyecanla izleniyor. Diziyi izleyen vatandaşlar ‘Hercai ne anlama geliyor?’ sorusunu sormaya başladı. İşte Hercai kelimesinin anlamı…

HERCAİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

Hercai kelimesi Fars kökenli bir kelimedir. Türk Dil Durumu’na göre Hercai: Hiçbir şeyde kararlı olmayan (kimse), yeltek, gelgeç ve aşkta değişken, vefasız anlamlarını taşımaktadır.

HERCAİ KELİMESİNİN HİKAYESİ

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler.

Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; "biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun" der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.

Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar.

O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe "KARDELEN" sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de "Hercai" denilir.

İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye "Hercai" diye hitap edilir.


<p>İdlib'deki saldırıda şehit olan askerlerden beşinin naaşları, Hatay Devlet Hastanesindeki törenin

Bakan Akar, İdlib'deki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için düzenlenen törene katıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin ilk milli aktif fiberi üretildi

Ünlüler 'İdlib' için tek yürek oldu! Dualarımız Mehmetçiklerimizle...