• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Ağustos 2021 Pazartesi 21:35 | Son Güncelleme:

Hemşireye ‘Çocuğun kolunu acıttın' şiddeti

Hemşireye ‘Çocuğun kolunu acıttın' şiddeti

Burdur'da çocuklarına enjeksiyon yaptırmak için Burdur Devlet Hastanesi'ne gelen aile, acil servisteki hemşireleri “Kolunu acıttınız” diyerek darp edip, güvenlik görevlilerine saldırdı.

Burdur Devlet Hastanesi'ne gelen aile 16 yaşındaki çocuklarına enjeksiyon yapılması sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesiyle hemşire Belkız Erten'e saldırdı. Ailenin dışarıda bekleyen yakınlarının da olaya müdahale etmesiyle acil servis savaş alanına döndü. Hasta yakınları, olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine de saldırdı. Çıkan arbedede acil servisin kapı camı kırıldı. Olay güçlükle yatıştırılırken Erten ve diğer güvenlik görevlileri saldırganlardan şikayetçi oldu. Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri sağlık personelleri ile güvenlik görevlilerine saldırdığı belirlenen 4 kişiyi gözaltına aldı.

'ADALETİN TAKİPÇİSİYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Burdur İl Sağlık Müdürlüğünün gönderdiği bilgi notunu sosyal medyadan paylaşarak olaya tepki gösterdi: "Bir sonraki hastayla ilgilenmek yerine darp raporu hazırlatmak? Hasta şikayeti dinlemek yerine polis merkezine ifade için gitmek? Açıklanabilir yanı yok. Toplum bizimle. Adaletin takipçisiyiz. Aşağıdaki rapor, Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüzden geldi. Yargıya, 84 milyona sunuyorum."

ACİL SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!

Öfkeli hasta yakınlarının sağlık personeli ile güvenlik görevlilerine saldırı anı ise bir hasta yakını tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

2 hemşireyi darb edip, güvenlik görevlilerine saldıran anne G.Ç. ve 2 yakını S.T. ve D.Y. adliyeye sevk edildi.

MİLLETVEKİLLERİNDEN 'GEÇMİŞ OLSUN' ZİYARETİ

Yaşanan olayın ardından Burdur milletvekilleri AK Partili Bayram Özçelik ile CHP'li Mehmet Göker, Burdur Devlet Hastanesi´ne gelerek sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  • hemşire
  • şiddet
  • acil servis
  • yaşam haberleri
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!