• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
20 Haziran 2021 Pazar 22:04 | Son Güncelleme:

'Hayatımızı zehir ettiler'

'Hayatımızı zehir ettiler'
DHA

Parkta ölüme ödül gibi ceza! Onur'un hayatının bedeli 45 bin TL. Aydınlatma direğindeki kaçak elektrik akımına kapılan Onur Efe hayatını kaybetti. Direklerin bakımından sorumlu iki şüpheliye verilen hapis cezası, paraya çevrildi. Acılı aile karara isyan etti.

Eyüpsultan'da 19 Haziran 2019 günü yaşanan olayda, Onur Efe Bağlan (10) evinin önündeki parkta oynarken aydınlatma direğindeki kaçak elektrik akımına kapılıp, hayatını kaybetti.

Soruşturmada direklerin bakımından sorumlu Kadir Seyrek ve işçi Selçuk Altunsoy hakkında 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bilirkişi raporunda, Kadir Seyrek denetleme yapmadığı için asli kusurlu, işçi Selçuk Altunsoy tali kusurlu bulundu. İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sonuna sanıklardan Kadir Seyrek, 2 yıl 6 ay, Selçuk Altunsoy da 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezaları, sanıkların yargılama sürecindeki pişmanlık nedeniyle adli para cezasına çevirdi.

Parkta elektrik akımına kapılarak ölen Onur Efe Bağlan'ın anne babası, şüphelilere verilen para cezasına isyan etti.

'ADALET YERİNİ BULSUN'

Kadir Seyrek'in 27 bin 300 lira, Selçuk Altunsoy'un ise 18 bin 150 lira adli para cezası ödemesine karar verildi. Karara isyan eden anne Birten Bağlan, "Olay günü eve çağırdım, 'Anne ne olur beş dakika daha oynayayım' dedi. Son sözü bu oldu. Suçlulara 2-3 yıl ceza verildi. Bu kadar az cezayla ve ardından para cezasına çevrilmesiyle dışarıda gezmelerini hazmedemiyorum. Çocuğum toprağın altında, onlar dışarıda geziyorlar. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz" dedi. Ailenin avukatı Göksenin İnan, "Karara karşı istinafa başvurduk" dedi.

<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor