• $7,9281
  • €9,3758
  • 483.118
  • 1199.73
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Eylül 2020 Çarşamba 21:22 | Son Güncelleme:

Hac ve umre tarihleri belli oldu! Hac ve umre ne zaman başlayacak, nasıl olacak?

Hac ve umre tarihleri belli oldu! Hac ve umre ne zaman başlayacak, nasıl olacak"

Koronavirüs salgını nedeniyle hac ve umre ibadetleri askıya alınmıştı. Suudi Arabistan hac ve umre ziyaretlerini altı aydır durdurmuştu. Konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi ve milyonların heyecanla beklediği tarih bildirildi. Hac ve umre ziyaretleri kademeli olarak başlatılacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle Suudi Arabistan hac ve umre ziyaretlerini altı aydır durdurmuştu. Askıya alınan hac ve umre ibadetleri için yalnızca ülke içinden ziyaretçi kabul ediliyordu.  Konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi ve milyonların merakla beklediği tarih bildirildi. Hac ve umre ziyaretleri kademeli olarak başlatılacak.

HAC VE UMRE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Suudi Arabistan, koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini 4 Ekim'den itibaren kademeli olarak başlatacağını duyurdu.

4 Ekim'den itibaren ülke içinden umre yapmak isteyenler için Mescid-i Haram'ın kapasitesinin yüzde 30'u (günlük 6 bin kişi) açılacak.

18 Ekim'den itibaren ise Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi'deki Ravza-i Şerif yüzde 75 kapasiteyle ülke içinden ziyaretçileri kabul edecek.

Kasım ayının başından itibaren ise yurt içi ile yurt dışından umre ve ibadet için gelenler kabul edilmeye başlanacak. Bu aşamada Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin Kovid-19 önlemleri alınarak tam kapasiteyle ibadete açılacağı da ifade edildi.

Korona virüsü salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.

<p>Kurgu: <a href='mailto:can.yildiz@turmedya.com.tr'>can.yildiz@turmedya.com.tr</a></p><p>Editör: <

'İYİ Parti'nin HDP'yi desteklediği gizli kalmaz'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu