• $ 6,8607
  • € 7,7872
  • 398.549
  • 118713
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Temmuz 2020 Perşembe 07:55 | Son Güncelleme:

Hac paraları son durum gelişmesi! Hac paraları ne zaman iade edilecek?

Hac paraları iadesinin ne zaman gerçekleşeceği yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yeni tip koronavirsü salgını sonrası Suudi Arabistan bu sene hacı adayı kabul etmeyeceğini söyledi. Konu üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hac açıklaması geldi. Kura da hak sahibi olanların haklarının korunacağı belirtildi Kura da isimleri çıkmayan vatandaşlar ise Hac paraları ne zaman iade edilecek? Diyanet Hac paraları geri verilecek mi? sorularının yanıtını öğrenmek istiyor.

Hac paralarının ne zaman iade edileceği gündemde yer alan konular arasında yer alıyor. Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınından birçok ülke etkilendi. her yıl hac ibadetinin yapıldığı Suudi Arabistan, bu sene hacı adayı kabul etmeyeceğini duyurdu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kura hakkı kazanan vatandaşların kura haklarının korunacağı yazılı açıklama ile duyurdu. Hac paraları ne zaman iade edilecek? Diyanet Hac paraları geri verilecek mi? Hac son durum gelişmelerini sizin için hazırladık.

HAC PARALARI NE ZAMAN İADE EDİLECEK?

Hac paralarının iade edileceği tarih hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor Diyanet konu hakkında açıklama yaptığı taktirde haberimize eklenecektir. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş twitter hesabından yaptığı açıklama ise şu şekilde; Diyanet İşleri Başkanlığımız gelişmeleri yakından takip etmektedir. 2020 yılında kur’a sonucu hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımızın kur’a hakları korunacaktır. dedi.

DİYANET'TEN HAC PARA İADESİ AÇIKLAMASI

İslamın 5 temel şartlarından biri olan Hac ibadeti için bu yıl ülkemizden 2.298.800 vatandaşımız ön kayıt yaptırıldığı aktarıldı. Diyanet'in yaptığı açıklamada "2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan vatandaşlarımızdan kayıt yaptıranların kura hakları 2021 yılına kurasız olarak devredilecek, hacı adaylarının kesin kayıt ücretleri kendilerine iade edilecektir." ifadeleri kullanıldı.

BU SENE HAC OLMAYACAK!

Suudi Arabistan yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu sene yeni tip kovid-19 salgınından dolayı hac ibadetinin yalnızca kendi ülke vatandaşlarına olacağı kaydedildi. Yurt dışından hacı adayı alınmayacağı bildirildi. 

Taha Duymaz'dan zahter salatası tarifi!

Taha Duymaz'dan zahter salatası tarifi!

Dünyanın nazar boncuğu 'Meke Gölü'nde bir damla su kalmadı

Dünyanın nazar boncuğu 'Meke Gölü'nde bir damla su kalmadı

Bitter çikolata tüketmek için 10 neden

Bitter çikolata tüketmek için 10 neden

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel habe

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel haber