• $8,0732
  • €9,7047
  • 450.815
  • 1409.19
30 Mart 2021 Salı 23:51 | Son Güncelleme:

Görüntüler infiale yol açmıştı... Kız arkadaşını darbeden kişi tutuklandı

Görüntüler infiale yol açmıştı... Kız arkadaşını darbeden kişi tutuklandı
AA

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, kız arkadaşı B.Ö.'ye (20) uyguladığı şiddet güvenlik kameralarınca kaydedilen E.C. (33), savcılığın talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklandı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, darbedildiği anlara ilişkin görüntüler sosyal medyaya yansıyan kadının, tehdit edildiğine dair şikayeti üzerine gözaltına alınan eski erkek arkadaşı tutuklandı.

AA'nın aktardığı habere göre, Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyaya yansıyan, bir erkeğin kız arkadaşına uyguladığı şiddet olayıyla ilgili gündeme gelen mağdur kadının yeni şikayeti üzerine çalışma başlattı.

Güncel olmadığı bildirilen görüntülerde şiddete maruz kaldığı görülen B.Ö, polise şikayetçi olarak verdiği ifadede kendisini geçmişte darbeden E.C'den ölüm tehdidi aldığını iddia etti.

Bunun üzerine gözaltına alınan E.C, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Sosyal medyada gündem olan kadının bir erkek tarafından darbedildiği anların görüntüsünün bir iş yerinin güvenlik kamerasınca 3 ay önce kaydedildiği anlaşılmış, şiddet olayından sonra savcılığa giden mağdur kadın B.Ö'nün şikayeti üzerine şüpheli E.C. hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı çıkarıldığı, bu kararı ihlalden ise 3 gün hapis cezasına çarptırıldığı öğrenilmişti.

GÜNDEM OLAN GÖRÜNTÜLERİN YENİ OLMADIĞI AÇIKLANMIŞTI

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin, "Mağdur B.Ö. isimli bayanın, erkek arkadaşı olan E.C. tarafından daha önceden darbedildiği, bu görüntüler ile ilgili darp olayı nedeniyle Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığımızca daha önceden şüpheli E.C. hakkında soruşturma yapıldığı, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü hususu kamuoyuna duyurulur." açıklamasını yapmıştı.

Görüntülerde, saldırgan E.C'nin yemek yedikleri sırada B.Ö'nün yüzüne çatal fırlattığı, ardından darbettiği anlar yer alıyordu.

  • Muğla
  • darp
  • tutuklama
  • kadına şiddet
<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi