• $8,6399
  • €10,1444
  • 486.671
  • 1419.43
23 Ağustos 2021 Pazartesi 07:29 | Son Güncelleme:

Genç kadının feryadı! "Evde ölmeyi beklemek istemiyorum"

Genç kadının feryadı! "Evde ölmeyi beklemek istemiyorum"
- HABER MERKEZİ

Fatma'dan yardım çığlığı: Beni öldürecek tutuklayın. Boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmek üzereyken KADES sayesinde kurtulan Fatma Y., sesini sosyal medyada duyurdu. Alper T.'nin serbest kalmasına isyan eden kadın, “Ölmeyi beklemek istemiyorum” dedi.

İstanbul'da yaşayan Fatma Y., 2 yıl önce Alper T. ile dünyaevine girdi, evlendiği günden itibaren şiddet gördü, 4 ay sonra ailesinin evine döndü. İddiaya göre Alper T. , Fatma Y. ve ailesini pişman olduğuna inandırdı ancak değişen bir şey olmadı. Fatma Y., ölüm korkusunu yaşadığı ilk olayı Twitter'dan şöyle anlattı: "Kapı çalındı, dalgınlıkla açtım. Karşımda elinde bıçakla duruyordu. 1 saat direndim. O gün öldüremedi beni. Ama son olmadı da."

Alper T.'nin profilindeki mesajla da eşini tehdit ettiği öne sürüldü.

İKİNCİ KEZ GÖZALTINA ALINDI

İddiaya göre 20 Ağustos'ta iş görüşmesine giden Fatma Y.'nin yolunu kendisini tehdit eden eşi kesti. Alper T., kadını silah zoruyla arabaya bindirip "Silivri'ye gidiyoruz. Önce seni, sonra kendimi öldüreceğim" dedi. Fatma Y., yolda 3 kez KADES (Kadın Destek Uygulaması) uygulaması üzerinden yardım istedi. Genç kadın polislerce kurtarıldı. Alper T. mahkemece serbest bırakıldı. Genç kadın, "Bu adam dava gününe kadar serbest gezecek. Evde durup ölmeyi mi bekleyeceğim?" diyerek karara isyan etti. Fatma Y.'nin isyanı üzerine hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Alper T., bir kez daha gözaltına alındı.

  • boşanma
  • kades
  • yaşam haberleri
<p>Şu an  verilebilecek kesin bilgi henüz sete çıkılmadığı. İnternette dolaşan kriz çıktı  haberleri

EDHO ile ilgili tüm gelişmeler DİZİKOTEK'te

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi