• $ 6,8674
  • € 7,7736
  • 397.424
  • 114809
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
22 Kasım 2013 Cuma 04:00 | Son Güncelleme:

Fevzi Çakmak Semt Merkezi

1 yıl gibi kısa sürede tamamlanan ve 4 bin metrekarelik alana kurulan merkezde iki büyük fitness salonu, İSMEK sınıfları, aile sağlık merkezi, gençlik ve etüt merkezleri yer alıyor.

Her ayrıntının düşünüldüğü merkezde bölge sakinleri için çocuklarını bırakabilecekleri ‘süreli bakım odaları’ bile oluşturuldu. Bunun yanı sıra içinde, ücretsiz internetin de yer aldığı okuma alanlarına sahip 100 metrekarelik kütüphane de bulunuyor. Çok amaçlı salonda ise konferans verilebilecek ve film izlenebilecek. 

Yeşilbağlar Spor Kompleksi 

Sporu yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Pendik Belediyesi, ”Hayatınıza spor katın”  sloganıyla yola çıkarak basketbol, yüzme, tenis, binicilik gibi birçok branşta binlerce öğrenciye verilen eğitimlerin ardından ilçeye birçok spor kompleksi kazandırıyor.  Bunlardan ilki Yeşilbağlar Spor Kompleksi. Yapımı kısa süre önce tamamlanan kompleksin ince işçiliği sürüyor. Kısa süre içerisinde faaliyet göstermeye başlayacak komplekste basketbol, voleybol, karate, judo, güreş, tekvando, fitness ve çok amaçlı salonlar ile gençlik merkezi bulunuyor. 

Gecekondu sorunu çözülüyor

PENDİK’te 2 spor kompleksi, 2 semt merkezi, 2 etüt merkezi ve 1 sosyal tesisin inşaatı devam ediyor. Tamamlandığında ilçenin en önemli spor alanı olacak Sülüntepe Spor Kompleksi’nde çalışmalar bitmek üzere. 8 bin 198 metrekarelik alanda farklı dallarda spor yapılabilecek. Ayrıca bay ve bayanlar için iki ayrı yüzme havuzu, muhtarlık, kreş, gençlik merkezi ve kafeterya da bulunacak. İki açık futbol sahası olan Dolayoba Spor Kompleksi’nde basketbol, voleybol, fitness ve çok amaçlı spor salonları yer alacak. Dumlupınar Semt Merkezi tamamlanmak için gün sayarken; yapımına başlanan Ahmet Yesevi Semt Merkezi de ilerliyor. Güllübağlar ve Fatih Etüt Merkezleri’nin de yapımında aşama kat edildi. Gecekondu sorununun çözümünde kullanılmak için yapılan Velibaba Sosyal Konutları ise tamamlanmak üzere. Üç bloktan oluşan projede 126 konut yer alıyor.

 

MSB: Haftanin'de 2 PKK'lı öldürüldü!

MSB: Haftanin'de 2 PKK'lı öldürüldü!

Sabah namazı nasıl kılınır?

Sabah namazı nasıl kılınır?

13 Temmuz 2020 günlük burç yorumları burada!

13 Temmuz 2020 günlük burç yorumları burada!

Altın fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları bugün ne kadar?