• $8,0757
  • €9,5486
  • 493.906
  • 1162.73
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 14:39 | Son Güncelleme:

Eylem H.'nin bulunmasındaki yeni detaylar ortaya çıktı

Eylem H.'nin bulunmasındaki yeni detaylar ortaya çıktı

21 Temmuz Salı günü, babasıyla tartıştıktan sonra Manisa'da yaşayan annesinin yanına gitmek için evden ayrılan Eylem H.'nin bulunmasındaki yeni detaylar ortaya çıktı. Polis, Eylem H.'yi bulmak için 100'den fazla güvenlik kamerasını inceledi, aile ve akrabalar ile arkadaşların bilgisine başvurdu. Yapılan teknik takip ile Eylem'in erkek arkadaşı E.Y. (19) ile birlikte olduğu ortaya çıktı.

Ailenin şikayeti üzerine harekete geçen Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, Eylem'in Manisa'nın Yunusemre ilçesinde görüldüğünü belirledi. Oluşturulan özel ekip, Eylem H.'nin son olarak Manisa merkezde görüldüğünü saptadı. İl Emniyet Müdürlüğü ile yürütülen çalışma sonunda, Eylem H. dün saat 17.00 sıralarında, İzmir'in Menemen ilçesinde, beraberinde erkek arkadaşı E.Y. (19) ile birlikte bir parkta bulundu.

ERKEK ARKADAŞI İLE BİRLİKTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Polis, Eylem H.'yi bulmak için 100'den fazla güvenlik kamerasını inceledi, aile ve akrabalar ile arkadaşların bilgisine başvurdu. Yapılan teknik takip ile Eylem'in erkek arkadaşı E.Y. (19) ile birlikte olduğu ortaya çıktı.

ANNESİYLE BULUŞACAĞINI SANDI

Bu bilgi üzerine bu kez erkek arkadaş E.Y.'nin ailesi, arkadaşları ile akrabaları sorguya alındı. E.Y.'nin adı açıklanmayan annesi, oğlunun da kayıp olduğunu belirterek, kayıp başvurusunda bulundu.

Yaklaşık 21 saatte 30'u aşkın kişiyi sorgulayıp, 100 güvenlik kamerasına ait bin 200 dakikalık kamera kaydını inceleyen polis, İzmir'den Manisa'ya giden Eylem'in otobüsle İzmir'e döndüğünü ve buluştuğu erkek arkadaşı ile bir akrabasının evine gittiklerini tespit etti. İkilinin yerini tespit eden polis, Eylem H.'nin hayatını tehlikeye atmamak için E.Y.'nin annesinden oğluna, telefonla arayıp, buluşmak için randevu vermesini istedi. Anne de oğlunu arayıp, buluşmak istediğini söyledi. Annesini kırmayan E.Y. ile parkla gelen Eylem H. bulundu. E.Y., gözaltına alınırken, Eylem H. Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Altında ve piyasalarda son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'na katıldı

''Dünyanın en büyük insan zinciri'' İstanbul'dan geçiyor