• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
30 Mart 2021 Salı 17:52 | Son Güncelleme:

Evli ve çocuklu kişiler evden çalışmak istemiyor

Evli ve çocuklu kişiler evden çalışmak istemiyor

Harvard Üniversitesi'nin yaptığı evden çalışma modeline ilişkin anketin sonuçları şaşırttı. Buna göre, evli ve çocuklu kişiler evden çalışmak yerine ofise gitmek istiyor.

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi, evden çalışma modeline ilişkin araştırma yaptı. Covid-19 pandemisiyle hayatımıza giren evden çalışmaya dair ilginç çalışmanın sonuçları yayımlandı.

NTV'de yer alan habere göre, anket şeklindeki çalışmanın en öne çıkan başlığı ise insanların yüzde 81'i ofise tamamen dönmek istemiyor. Çoğunluk, esnek bir çalışmanın verimli olduğu görüşünde. Katılımcıların yüzde 27'si ise tam zamanlı olarak uzaktan çalışmak istiyor.

Ofise sadece iki ya da üç gün gitmek isteyenlerin oranı ise yüzde 61. Katılımcıların sadece yüzde 18'i tam zamanlı olarak işe dönmek istiyor. Asıl ilginç olan ise ofise dönmek isteyenlerin demografik yapısı. Çocuklu kişiler, çocuğu olmayanlara nazaran daha fazla ofise dönmek istiyor. Benzer şekilde evliler arasında ofise dönmek isteyenlerin oranı bekarlara göre daha yüksek.

SAĞLIK FAKTÖRÜ ÖNE ÇIKIYOR

ABD'de yapılan araştırmaya göre insanların yüzde 51'i aşı yaptırmadan ofise gitmek istemiyor. Yüzde 71 ise ofisteki herkesin aşı olmadığı düşüncesinden rahatsız oluyor. Yüzde 54 ofiste sosyal mesafe olmasını bekliyor.

Çalışmadaki performans değerlendirmesinde de önemli sonuçlar alındı. Her üç kişiden biri 2020 performansını 2019'dan daha iyi olarak değerlendirdi. Yine her üç kişiden biri evdeyken daha iyi odaklandıklarını söyledi.

Ancak yine her üç kişiden biri evden çalışırken 5 kilodan daha fazla aldığını söyledi.

  • harvard üniversitesi
  • evden çalışma
  • esnek çalışma modeli
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü