• $7,8266
  • €9,2861
  • 482.09
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 09:12 | Son Güncelleme:

Esenyurt'ta film gibi sahne! Davaro'yu hatırlayıp hayat kurtardı

Esenyurt'ta film gibi sahne! Davaro'yu hatırlayıp hayat kurtardı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'u vuran sel, Esenyurt ilçesinde büyük bir hasara yol açtı. Bodrum katındaki evinde mahsur kalan ve uzatılan bir su hortumu sayesinde hayatta kalan Murat Coşkun, Abdullah Karçik'in 'Davaro' filmindeki hortum sahnesinin aklına gelmesi sayesinde kurtuldu. İşte bodrum katta hayatta kalma savaşı veren Murat Coşkun'un ve onu hayata bağlayan Abdullah Karçik'in anbean yaşadıkları...

İstanbul'da meydana gelen sel sonucu özellikle Esenyurt'ta onlarca evde hasar oluşurken, bodrum kattaki evlerde de hayatta kalma savaşı vardı.

13 DAKİKA HORTUM SAYESİNDE NEFES ALIP VERDİ

Aniden bastıran sel sularının evine dolmasıyla mahsur kalan Murat Coşkun ellerini pencereden dışarı çıkararak çevredekilerden yardım istedi. Yardıma koşanlardan Abdullah Karçik'in (57) o an aklına başrollerinde Şener Şen ve Kemal Sunal'ın bulunduğu 'Davaro' filmindeki tabut sahnesi geldi. Hemen bir hortum bulup sulara gömülü olan Coşkun'a uzattı ve Coşkun yaklaşık 13 dakika bu horum sayesinde nefes alıp verdi.

"ASIL SIKINTI ÖN TARAFTAYDI"

Sabah'ta yer alan haberde dakikalarca yaşam savaşı veren Murat Coşkun, "Bu daireye 3 ay önce taşındım. Dün TV izlerken üst katta komşum yağmur yağdığını ve bahçe giderinde sıkıntı olabileceğini söyledi. Birlikte bahçe giderine bakıyorduk. Asıl sıkıntın ön tarafta olduğu söylendi. 'İçeri girip camı kapatayım daha fazla su girmesin' dedim ama içeriye adım atar atmaz camlar patladı.." dedi.

"SU SEVİYESİ YÜKSELİNCE AKLIMA KEMAL SUNAL'IN FİLMİ GELDİ"

Coşkun'un hayata tutunmasını sağlayan hortumu uzatan Abdullah Karçik (57) de şunları anlattı: "Aşağıda bir el yardım istiyordu, demir parmaklığı kırmaya çalıştık ama olmadı. Su seviyesi de yükselince, o an aklıma Kemal Sunal'ın oynadığı Davaro filmi geldi. Hemen bir hortum bulup içerdeki adama uzattım, hortumla nefes almasını sağladık. O hoRtumla nefes alırken biz de komşularla birlikte kovalar yardımıyla suyu azaltmaya çalıştık. Sonra demir parmaklıklarbir araç yardımıyla söktük ve içeriden tutup çıkardık. Onu çekip çıkarttıktan sonra biz de, derin bir nefes aldık."

<p>'DAHA BÜYÜK KERAMET Mİ OLUR?'</p><p>Türkiye'nin bugününe bir menkıbeyle bakabilmek... Tacettin  K

Menkıbeler ne söyler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Niğde'de 14 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adnan Oktar'ın evlerinden 150 milyon yıllık, 10 milyon dolar değerinde fosiller çıktı