• $7,3535
  • €8,8827
  • 409.979
  • 1528.82
23 Ocak 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

En ‘tat'sız miras

En ‘tat'sız miras
- NESLİHAN KESKİN

Türkiye'nin en zengin 27. işadamı olan merhum Mehmet Salih Tatlıcı'nın bıraktığı 3 milyar dolarlık servet, ilk eşinden olan oğlu ile ikinci eşini birbirine düşürdü.

Kanser tedavisi gördüğü Londra’da 2009’da hayatını kaybeden Türkiye’nin en zengin işadamlarından Mehmet Salih Tatlıcı’nın 3 milyar dolarlık mirasının büyük bir kısmı ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı’ya kaldı. İşadamının vasiyeti üzerine Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı’ya 92 pay, ilk eşinden olan oğlu Mehmet Tatlıcı ile Ahmet Tatlıcı’ya 12’şer pay verildi. Ancak tarafların miras kavgası yıllarca sürdü.

TEHDİT VE HAKARET

Miras davaları sürerken İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dilekçede Uğur Tatlıcı adına bir internet sitesinde tehdit ve hakaret içerikli mesajların paylaşıldığı belirtildi. Dilekçede bu paylaşımların sistemli ve psikolojik bir şiddet niteliğinde olduğu anlatıldı. Tatlıcı’nın başvurusu üzerine internet sitesine erişim engellendi ve soruşturma açıldı.

İstanbul Aile Mahkemesi, Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı’nın yeni korunma talebini, daha önce varolan tedbir nedeniyle reddetti. 

ABD’DE DE DAVA AÇMIŞ

Ailenin avukatları ABD’de de dava açıldığını belirterek şunları kaydetti: “Mehmet Tatlıcı, Türkiye’de elde edemediği bilgileri Amerikan mahkemelerinde kullanmaya çalışmış, 16 Kasım 2020’de Uğur Tatlıcı’ya bir dava açmıştır. Hakaret ve ciddi tehditlere maruz kalan Nurten Tatlıcı ile oğlu, can güvenliklerinden ciddi derecede endişe duymaktadır.”

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik