• $ 6,7459
  • € 7,5944
  • 370.31
  • 109769
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
21 Haziran 2019 Cuma 08:17 | Son Güncelleme:

Ecrin bebek olayı son dakika gelişmesi! Müge Anlı canlı yayını Ecrin'in katili bulundu mu?

Ecrin bebek son dakika haberleri araştırılıyor. Müge Anlı canlı yayını Ecrin’in katili bulundu mu? Tüm Türkiye’yi derinden sarsan olayla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Vezirköprü ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan Ecrin Kurnaz için ailesinin kayıp başvurusu yapması üzerine ekipler harekete geçmişti. Ecrin’in üvey amcası Özkan’ın, “Ecrin’i şeytan götürmüş olabilir.” demesi herkesi hayrete düşürmüştü. 1.5 yaşındaki Ecrin’den 22 gündür haber alınamıyordu. 27 Mayıs’ta Ecrin ile ilgili acı haber geldi. Ecrin’in nasıl öldüğü, katilinin kim olduğu merak ediliyor.

Müge Anlı canlı yayını izleyicileri ele alınan olayları yakından takip ediyorlar. Ecrin bebek olayında son durum nedir? Vezirköprü ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan Ecrin Kurnaz için ailesinin kayıp başvurusu yapması üzerine ekipler harekete geçmişti. Ecrin'i en son gören üvey amca Özkan Kurnaz, küçük kızın önce altını değiştirip ardından üstünü giydirdiğini daha sonrada evden çıktığını söylemişti. 1,5 yaşındaki Ecrin'in altını değiştirmesi Müge Anlı tarafından sert bir tepki ile karşılandı. Ecrin’in üvey amcası Özkan’ın, “Ecrin’i şeytan götürmüş olabilir.” demesi herkesi hayrete düşürmüştü. Müge Anlı, “Bu açıklama ne demek? Şeytan alıp götürdü aramayın mı demek?” diye sormuştu.

ECRİN BEBEK OLAYINDA SON DURUM NEDİR?

 

Bazı yeni iddialar da ortaya atıldı. Kurnaz Ailesi'nin komşuları Yahşi Bey'in köpekleri olduğu var bu köpeklerin Ecrin'e saldırmış olabileceği iddia ediliyor.

Öte yandan komşular birbirleriyle husumetli.

Canlı yayına son katılan Vezirköprü sakini Muhammed Yahşi isimli vatandaşın köpeklerinin Ecrin'e saldırabileceği ve Ecrin'i onların öldürebileceği de Kurnaz ailesinin iddiaları arasında yer alıyordu. Muhammed Yahşi Bey'in ifadesinde de Ecrin ile Özkan'ı traktörle giderken gördüğünü ve acı fren sesi duyduğunu belirtmişti.

ÖZKAN'DAN DARP İDDİASI

1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz olayından etkilenen Emrah Dönmezer akşam üzeri parkta karşılaştığı Özkan Kurnaz ve yanında bulunan İbrahim Kurnaz'a tepki gösterdi. Çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Kavgada darp edildiğini iddia eden Özkan Kurnaz, Vezirköprü Devlet Hastanesine giderek darp raporu aldıktan sonra hastaneden ayrılarak Emrah Dönmezden şikayetçi oldu. Polis tarafından arandığını öğrenen Emrah Dönmezer, "Yaşanan olaylar beni çok etkiledi. Parkta rastladığım Özkan Kurnaz'a bu yüzden tepki gösterdim. Benim de evladım var. Bu olay beni çok etkiledi." şeklinde konuştuktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim oldu.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

İnsan parçalarının gömülü değil yüzeye yayılmış halde bulunduğunu söyleyen Çakmak, "Bir hayvan müdahalesinin olduğu aşikar ve kemiklerde hayvan dişlerinin olduğu sabit. Hayvani müdahale ile mi başladı ilk süreç yoksa insan müdahalesi ile başlayıp sonradan hayvan bulup o şekilde mi müdahale etti onu yapılacak incelemeler sonunda tespit edeceğiz. Şuan cinsel istismar konusu en çok konuşulan konu. Bulduğumuz veriler ışığında şu an için cinsel istismara yönelik bir bulgumuz yok. İleriki aşamalarda böyle bir durum çıkarsa bununla ilgili değerlendirmeleri de yapacağız.

Soruşturmanın varlık sebebi zaten bu nitelikteki bir eylemde kasten adam öldürme olduğu ortaya çıkarsa gözaltından öte tutuklama olması lazım. Ama bunun için öncelikle şüphelilerin kuvvetli suç şüphesiyle ve delilleriyle tespit edilip ona göre değerlendirilmesi lazım. Bizi adli birimler olarak, mesuliyetten alıkoyma suçu, kasten adam öldürme suçu, taksirli adam öldürme suçu ilgilendirir. Biz bu suçların işlenmiş ihtimaline binaen soruşturma yapıyoruz şuanda. Netice itibariyle doğal ölüm de çıkabilir. Çocuk kaybolmuştur ve hayvan saldırısına uğramış da olabilir. O zaman biz çekiliriz idari birimlerin takdirine kalır. Ama bu suç şüphesi varsa biz soruşturmamıza devam ederiz. Cesedi buraya kadar taşıyan hayvan da olabilir, insan da olabilir. Bunlar ihtimaller, biz bu ihtimalleri araştıracağız" diye konuştu.

Orman muhafaza memurlarının bir adet çocuk ayakkabısı bulması üzerine kendilerine ihbarda bulunduklarını belirten Çakmak, "Jandarma ekipleri de bizimle arama tarama faaliyetlerine katıldı. Arama yaparken ayakkabının bulunduğu noktanın etrafındaki dere yatağında elbise parçaları bulduk. Dağınık elbise parçaları takip edildi, aşağı noktadaki dere yatağında kemikler bulundu. Yüz metreye yayılmış vaziyette küçük bir çocuğa ait olduğunun tahmin ettiğimiz kafatası kemiği, kaburga kemiği, kaval kemiği gibi ufak parçalı kemikler bulundu. Vücut bütün halde değil. Şuanda Ecrin'e ait olup olmadığını da bilmiyoruz. Yaş ve kıyafet durumun uyumlu ancak kesinliğe ulaştırmak için ilgili dairelerden kriminal raporlarını alıp incelemelerimizi tamamlayacağız" dedi.

SAMSUN'A DÖNMÜYOR

Tüm şüpheleri üzerine çeken Özkan Kurnaz, programa çıkmasının ardından Samsun'a geri dönmedi. Müge Anlı'nın yayınlanan son bölümünde ise neden dönmediğini açıkladı.

Kendisine iftira atıldığını söyleyen Özkan Kurnaz, ailesinin yüzünü görmek istemediğini ve bu yüzden eve dönmediğini açıkladı.

Otopsi sonucuna göre bulunan parçaların Ecrin'e ait olup olmadığı yakında ortaya çıkacak. Eğer ceset Ecrin'e aitse savcılık baş şüpheli Özkan için harekete geçecek.

28 MAYIS'TA MÜGE ANLI'DA NELER OLDU?

Ecrin'in ölüm haberinin ardından köyde bulunan muhabir Gökhan bey haberi aile fertlerine verdi. Babanne Hacer ayakkabıyı ve kazağı tanımadığını söyledi. Müge Anlı ve stüdyodakiler Hacer Hanımın kendi giydirdiği ayakkabıyı tanıyamamasına şaşırdılar. Baba Deniz ve anne Sevcan'a bulunan kazan ve ayakkabıyı gösterdiler. Baba Deniz ayakkabıyı görür görmez Ecrin'in olduğunu tanıdı ve yıkıldı.

ECRİN’İ KİM ÖLDÜRDÜ?

Müge Anlı’da ele alınan Ecrin konusu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ecrin bebek ölü bulundu. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri Alancık Mahallesi'nde denetim yaptıkları ormanlık arazideki dere yatağında küçük çocuğa ait olduğu düşünülen ayakkabı ile ceset parçaları buldu. Henüz Ecrin’in başına ne geldiği bilinmiyor.

"ECRİN'İ ŞEYTAN GÖTÜRMÜŞ OLABİLİR"

22 gündür haber alınamayan Ecrin konusu 27 Mayıs'ta da konuşulmaya başlandı. Müge Anlı, "Bu çocuk sağ salim birinin yanında olsaydı şimdiye çoktan bulurduk." dedi.

Hacer Hanımın oğlu Özkan, “Ecrin’i şeytan götürmüş olabilir.” dedi. Müge Anlı, “Bu açıklama ne demek? Şeytan alıp götürdü aramayın mı demek?” diye sordu. Müge Anlı muhabir Gökhan Beye, bu şeytan bilgisinin nasıl ortaya çıktığını sordu ve “Köyde genel olarak konuşulan bir konu mu?” dedi. Muhabir Gökhan Bey şeytan açıklamasını Özkan’dan duyduğunu aktardı. Gökhan Bey “Özkan, bir sene önce bu halisülasyonu gördüğünü söyledi.” dedi.

Müge Anlı, “Bu açıklama ne demek? Şeytan alıp götürdü aramayın mı demek?” diye sordu.

24 MAYIS'TA NELER OLDU?

Sevcan’ın eski kayınvalidesi Fatma Kurnaz’ın açıklamaları yayınlandı. Müge Anlı bu açıklamanın ardından “Özkan ile Deniz arasındaki düşmanlığın nedeni de ortaya çıkmış oldu.” dedi.

Hacer Hanımın soruşturma çerçevesinde kan örneği verdiği açıklandı. Sonuçların açıklanması bekleniliyor. Hacer Hanımın savcı karşısına çıkarılacağı ve ifade verileceği aktarıldı.

Ecrin'in kaybolduğunda telefon kayıtları incelenen üvey amca Özkan'ın internette ziyaret ettiği sitelerin içeriği dikkat çekti. Özkan Kurnaz minik Ecrin kaybolduğunda internette cinsel içerikli görsel aramalarında ana temalar yeğen, yenge, kız kardeş gibi konular üzerinde olduğu belirlendi. Özkan ise bu kayıtlardan bir suçlama olamayacağını söyledi ve suçlamaları reddetti.

Van'daki menderesler yılın her döneminde görsel şölen sunuyor

Van'daki menderesler yılın her döneminde görsel şölen sunuyor

4 Haziran 2020 burç yorumları! Gökyüzünden burçlara ba�

4 Haziran 2020 burç yorumları! Gökyüzünden burçlara başarı mesajı

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında to

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Ajda Pekkan'dan 7 milyon TL'lik koronavirüs zammı!

Ajda Pekkan'dan 7 milyon TL'lik koronavirüs zammı!