• $8,7287
  • €10,3717
  • 496.835
  • 1391.06
21 Mart 2013 Perşembe 03:09 | Son Güncelleme:

Dünyanın önde gelen beyin bilimcileri BAU Berlin Kampüsü'nde buluştu

Dünyanın önde gelen beyin bilimcileri BAU Berlin  Kampüsü'nde buluştu

BahçeŞehİr Üniversitesi Psikoloji Bölümü tarafından BAU Berlin Kampüsü'nde düzenlenen konferans, alanının önde gelen beyin bilimcilerini bir araya getirdi.

15-16 Mart 2013 tarihlerinde BAU Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metehan Irak ve Cambridge ÜNiversitesi Psikiyatri Bölümü'nden Dr. Muzaffer Kaşer'in önderliğinde düzenlenen "Teoriden Klinik Uygulamaya: Bilişin Farklı Yönleri" isimli konferansın ana konuşmasını 2013'te Leibniz ödülüne layık görülen, Prof. Onur Güntürkün yaptı. University College London ve Magdeburg Üniversite Hastanesi'nin araştırma direktörü Prof. Emrah Düzel, Cambridge Üniversitesi'nden Dr. Charlotte Housden ve Dr. Robert Dudas, bellek ve öğrenme konusundaki araştırmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi'nden Doç. Dr. Metehan Irak, Cambridge Üniversitesi`nden Dr. Muzaffer Kaşer ve İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Tamer Demiralp, beynin elektriksel aktivitesiyle ilgili araştırmalarını paylaştılar. 
Berlİn School of Mind and Brain'den Prof. John Dylan-Haynes, Ruhr Üniversitesi'nden Prof. Martin Brüne ve Dr. Cumhur Taş, beyindeki sosyal işlevlerin görüntülenmesi üzerine konuştular. Katılımcılar, 2014'te uluslararası "İnsan Beyni Haritası" toplantısı öncesinde Berlin`de Türkiye ve Almanya`dan beyin bilimcilerinin buluşacağı uydu sempozyum yapılması kararlaştırdı. Toplantı BAU Psikoloji Bölümü, beyin bilimleri alanında yeni bir uluslararası işbirliği ağına öncülük ederken, ilk açılış yılında birçok uluslararası etkinlik gerçekleştirmiş olan BAU Berlin de bu ağın buluşma noktası haline gelmiş oldu.

<p>Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük rüzgar tüneli tesisinin yapımına başlandı</p>

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük rüzgar tüneli tesisinin yapımına başlandı

Gaziantep'te UNESCO listesinde bir açık hava müzesi: Yesemek

İstanbul'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor

İngiliz Kraliyet ailesi de Türkiye'den sipariş ediyor: Kilosu 50 lira!