• $7,1661
  • €8,7445
  • 415.321
  • 1483.02
20 Ocak 2021 Çarşamba 10:33 | Son Güncelleme:

Nişan ve düğün salonları açılacak mı? Düğünler ne zaman serbest olacak, tarih verildi mi?

Nişan ve düğün salonları açılacak mı" Düğünler ne zaman serbest olacak, tarih verildi mi"

Düğün yapacak olan vatandaşlar aramalarında konuya geniş yer veriyor. Koronavirüs salgınında yaşanan artışlar sebebiyle sık sık önlemler alınıyor. Artan vakaları en aza indirmek için çalışmalar sürüyor. Aşılama takviminin açıklanması ile beraber Nişan ve düğün salonları açılacak mı? Düğünler ne zaman serbest olacak, tarih verildi mi? sorusu gündeme geldi.

Düğünler ve nişan törenleri koronavirüs salgını nedeniyle geçici süreliğine yasaklanmıştı. Toplum genelinde salgın riskini en aza indirmek için önlemler alınıyor. Ülkemizde sağlık çalışanları ile beraber aşılanmada başladı. Peki, Nişan ve düğün salonları açılacak mı? Düğünler ne zaman serbest olacak, tarih verildi mi? Yuva kuracak vatandaşlar soruya yönelik cevaplar arıyor...

DÜĞÜNLER SERBEST OLACAK MI, NE ZAMAN? 

Düğünler serbest olacak mı sorusuna yönelik resmi kaynaklardan henüz bir açıklama gelmedi. Fakat son Kabine Toplantısı sonrası Başkan Erdoğan, "Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız ama her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır." ifadesini kullandı.

TOPLUM BİLİMLERİ KURULU ÜYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan 'Koronavirüs önlemleri nedeniyle getirilen kısıtlamalar ne zaman kalkar?' sorusuna yanıt geldi. Sokak kısıtlamalarının etkisinin çok güçlü olduğunu gözlemlediklerini belirten İlhan, "Hasta sayısı yaklaşık 1 aylık süreçte 7 binden 1500 civarına düştü. Aşının ilk dozunun yapılacağı zamanı 15 Ocak gibi düşünsek, ikinci doz 28 gün sonra yapılacak, buna göre 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır" dedi.

<h3><strong>FENERBAHÇE'DE EROL  BULUT SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR</strong></h3><p>Sarı-lacivertlile

Haftanın Futbol Başlıkları... Erol Bulut görevden alınacak mı?

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü