• $7,1681
  • €8,7336
  • 414.672
  • 1483.02
17 Şubat 2021 Çarşamba 09:33 | Son Güncelleme:

Doğan Cüceloğlu ölüm nedeni belli oldu! Doğan Cüceloğlu kimdir, kaç yaşındaydı, kitapları nelerdir?

Doğan Cüceloğlu ölüm nedeni belli oldu! Doğan Cüceloğlu kimdir, kaç yaşındaydı, kitapları nelerdir"

Habertürk'ten Emrah Doğru'nun haberine göre, Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Peki, Doğan Cüceloğlu kimdir, kaç yaşındaydı, kitapları nelerdir? Doğan Cüceloğlu neden öldü? İşte Doğan Cüceloğlu hakkında tüm merak edilenler..

Psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Ölüm nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Doğan Cüceloğlu kimdir, kaç yaşındaydı, kitapları nelerdir? Doğan Cüceloğlu neden öldü? gibi soruların yanıtları ise yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

DOĞAN CÜCELOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğan Cüceloğlu'nun, kafa kısmında düşmeye bağlı kanamanın olduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDAYDI?

Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli'nde liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yaptı, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev aldı.

1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu'nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİTAPLARI NELERDİR?

İnsan İnsana Sohbetler 1

İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog

Korku Kültürü

Onlar Benim Kahramanım

Bir Kadın Bir Ses

Başarıya Götüren Aile

'Mış Gibi' Yaşamlar

'Keşke'siz Bir Yaşam İçin İletişim

Savaşçı

İçimizdeki Biz

Yetişkin Çocuklar

İyi Düşün Doğru Karar Ver

İçimizdeki Çocuk

İnsan ve Davranışı

İnsan İnsana

<p>Son Dakika Haberleri.. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır ve Hatay 7. O

Başkan Erdoğan: Bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü