• $8,2981
  • €10,1283
  • 488.022
  • 1447.97
26 Nisan 2021 Pazartesi 10:34 | Son Güncelleme:

Dili boğazına kaçan 6 yaşındaki çocuğun kurtarılma anı kameraya yansıdı

Dili boğazına kaçan 6 yaşındaki çocuğun kurtarılma anı kameraya yansıdı
AA

Bartın'da 6 yaşındaki bir çocuğun nefes alamadığını gören bir vatandaş duruma müdahale etti. Dilinin boğazına kaçtığı anlaşılan küçük çocuk, yapılan ilk yardımın ardından kurtarıldı. O anlar ise kameraya yansıdı.

Bartın'da dışarıda oynadığı sırada dili boğazına kaçan küçük çocuğun, bir vatandaş tarafından kurtarılması güvenlik kameralarına yansıdı.

AA'da yer alan habere göre; Okulak Mahallesi Kayadibi Durakları mevkisinde, market arabası ile oynayan E.T. yere düşünce dili boğazına kaçtı.

Nefessiz kalan çocuk birden koşmaya başladı. Çocuğu görünce eşinin iş yerinden çıkan Güçlü Ocakçı, çocuğa müdahale etti.

E.T'nin boğazına cisim kaçtığını düşünen Ocakçı, çabalarından sonuç alamayınca çocuğun ağzını açtı. Çocuğun dilinin boğazına kaçtığını anlayan Ocakçı, çabaları sonucu onu kurtardı.

Gazetecilere konuşan Ocakçı, olayı şöyle anlattı:

"Dilinin geriye kaçtığını sonradan fark ettim. Olay dışarıdan göründüğü gibi değilmiş. Dişlerinin kenetlendiğini görünce dilinin döndüğünü anladım. Bize belediyede verilen ilk yardım müdahalesi aklıma geldi. Tek elimle açmaya çalıştım açamadım. İki elimle zorlayarak açtım ve yavruyu tekrar hayata döndürdüm. Allah herkesin çocuğunu bağışlasın. İlk yardımın da önemini bir kez daha anlamış olduk."
<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı

''Istanbul Photo Awards 2021'' kazananları açıklandı

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor