• $8,7628
  • €10,421
  • 498.863
  • 1391.06
27 Mayıs 2021 Perşembe 09:24 | Son Güncelleme:

DGS ücreti hangi bankaya ödenecek? DGS başvuru ücreti ne kadar?

DGS ücreti hangi bankaya ödenecek" DGS başvuru ücreti ne kadar"

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS), 11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular 21 Mayıs'ta başladı. Başvurular 31 Mayıs'a kadar sürecek. Peki, DGS ücreti hangi bankaya yatırılır? DGS başvuru ücreti ne kadar?

DGS başvuru ücreti yatırma işlemleri başvurusunu yapan binlerce aday tarafından merak konusu oldu. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS), 11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak. Peki, DGS ücreti hangi bankaya yatırılır? DGS başvuru ücreti ne kadar?

DGS BAŞVURU ÜCRETİ 2021 NE KADAR?

2021 DGS sınavı için başvuru ücreti 150 TL'dir. Başvuru işleminin tamamlanması için bu bedelin ödenmesi gerekiyor. Aksi halde sadece başvuru yapmak yeterli olmuyor.

DGS ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

DGS başvuru ücreti ödeme yerleri şu şekilde sıralanıyor:

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

DGS BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

  • DGS ücreti
  • DGS ücreti hangi bankaya
  • DGS ücreti yatırılacak bankalar
  • DGS ücreti nereye ödenir
  • DGS ücreti 2021
  • 2021 DGS ücreti
<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, milli imkanlarla geliştirilen ve mühimmatlı test atışını ba

Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu vitrine çıkıyor

Fenerbahçe'nin yeni hocası sonunda belli oluyor

Fenerbahçe tarihi transferi bitiriyor! İmza an meselesi...

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu