• $7,8774
  • €9,3154
  • 464.143
  • 1314.25
01 Kasım 2020 Pazar 09:43 | Son Güncelleme:

İzmir depreminde kaç kişi öldü? Depremde yıkılan evlerin sayısı nedir?

İzmir depreminde kaç kişi öldü" Depremde yıkılan evlerin sayısı nedir"

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.51'de Ege Denizi'nde, İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 6,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Vatandaşlar deprem ile ilgili aramalarını hızlandırdı. Depremde can kaybının olup olmadığı merak ediliyor. Depremde kaç kişi öldü? Depremde yıkılan evlerin sayısı nedir?

İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 30 Ekim Cuma günü saat 14.51'de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi. Çok sayıda ilde hissedilen şiddetli deprem sonrasında kent genelinde çok sayıda binada hasar oluştu. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışma yürütülüyor. Öte yandan vatandaşlar, ağır hasar gören binaları tahliye etmeye devam ediyor. 

DEPREMDE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

1 Kasım Pazar günü sabah saatleri itibarıyla AFAD, İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 49 olduğunu, 214 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

EN KRİTİK BÖLGE BAYRAKLI VE BORNOVA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem sonrası yoğun bir trafik yaşandığını belirterek şunları söyledi:

"Şu anda derli toplu sağlıklı bir bilgi yok elimizde. Bazı ihbarlar aldık. Yıkılan binalarımız var. Özellikle Bayraklı, Bornova'da. Bunlarla ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. Can kaybına dair bir bilgi yok elimizde. Şu an yoldayız. 20'ye yakın binada yıkım ihbarı var. Bayraklı'ya ulaşmaya çalışıyoruz. En kritik bölge Bayraklı, Bornova görülüyor."

DEPREM İSTANBUL VE TRAKYA'DA DA HİSSEDİLDİ

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Deprem İstanbul'da da hissedilmiştir. İstanbul'da deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir. Başta İzmir olmak üzere, deprem hissedilen tüm il ve ilçelerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verildi.

<p>Mahremiyet ruhun kendini güvende hissetmesidir... </p><p>Mahremiyet eğitimi dediğimiz 'özel bölge

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İnsanları hasta eden besinler

Masterchef yarışmacıları Tanya ve Uğur aşk mı yaşıyor? Berker'den kafa karıştıran açıklama!