• $ 6,8231
  • € 7,5808
  • 379.866
  • 106831
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
25 Temmuz 2016 Pazartesi 10:31 | Son Güncelleme:

Darbeci Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hasan Hüseyin Demirarslan kimdir?

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İzmir Çiğli Anajet Anajet Üssü'nde olduğu belirlenen darbecilerle bir arada olduğu iddia edilen ve darbe girişiminin başarısızlığı sonrasında Eskişehir'e gittiği ifade edilen Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan, adliyeye sevkedildi.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan gelen haberlere göre darbe girişimin başlamasından sonra darbecilerin bulunduğu Çiğli 2. Na Jet Üstü'ne gitti. İzmir'de de Sahil Güvenlik Hava Komutanı Albay Bülent Özbaşaran, Binbaşı Fatih Güzeloğlu, Yüzbaşı Müjdat Sarısoy, Yüzbaşı Hakan Barış, Hakim Üsteğmen Rıdvan Güneş ve Hakim Üsteğmen Erhan Sağlam, emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edildi.

HASAN HÜSEYİN DEMİRARSLAN'IN DARBE İLE İLGİLİ BAĞLANTISI NEDİR?

Türk silahlı Kuvvelerinden oluşan bir grup, FETÖ üyesi subayların, 15 Temmuz gecesi darbe kalkışması yaptığı sırada, İzmir'deki askeri kampta tatilde olan Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan gelen haberlere göre darbe girişimin başlamasından sonra darbecilerin bulunduğu Çiğli 2. Na Jet Üstü'ne gitti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenleyen ekip ile aynı saatlerde üste bulunan Korgeneral Demirarslan, iddiaya göre Cumhurbaşakanı'na düzenlenen saldırının başarısız olması ve Türkiye genelinde darbenin başarısız bir şekilde sürmesi üzerine Çiğli 2. Ana Jet Üstü'nden askeri uçakla 03.50 sıralarından ayrılıp Eskişehir'deki hava üstüne gidip darbe karşıtı gibi görünüp emirler verdiği ileri sürüldü.

ATALAY FİLİZ İLE BAĞLANTISI VAR MI?

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın, TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan, 2013 yılında seri katil Atalay Filiz tarafından sevgilisi ile birlikte öldürülmüştü. 

OĞLU DEMİRARSLAN NASIL ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Hava Kuvvetleri Personel Başkanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın oğlu Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radckova'nın öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürdürülüyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayda pompalı tüfek kullanılması ve cinayetlerin işleniş biçiminden yola çıkarak olayın profesyonel kişilerce gerçekleştirilmediği sonucuna vardı.  TÜBİTAK'da çalışan Demiraslan'ın Fransa'da tanıştığı Özbekistan doğumlu Rus uyruklu kız arkadaşı Elena Radckova'nın arkadaşları ile telefon kayıtlarını ve internet yazışmalarını takip eden cinayet büro polisleri, güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyip genç kızın görüştüğü bir kişiyi şüpheli olarak tespit etti. Polis, bu kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Geçen zaman akabinde Hasan Hüseyin Demirarslan'ın oğlu Göktuğ Demirarslan'ın oğlunun en yakın arkadaşı Atalay Filiz tarafından öldürüldüğü geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı.


Başkan Erdoğan, restore edilen Dr. İsmail Kurtulmuş Hastanesi'nin açılışını yaptı

Başkan Erdoğan, restore edilen Dr. İsmail Kurtulmuş Hastanesi'nin açılışını yaptı

Ceyda Ateş anne oluyor! Bebeğinin cinsiyetini de açıkladı

Ceyda Ateş anne oluyor! Bebeğinin cinsiyetini de açıkladı

1 Haziran burç yorumları! Burçlar haziran ayına nasıl başl

1 Haziran burç yorumları! Burçlar haziran ayına nasıl başlayacak?

Seyahat kısıtlanması kalktı! Araç kuyrukları oluşma

Seyahat kısıtlanması kalktı! Araç kuyrukları oluşmaya başladı..