• $8,0748
  • €9,6803
  • 458.351
  • 1408.42
05 Haziran 2020 Cuma 01:30 | Son Güncelleme:

Cuma namazı kılınışı...

Cuma namazı kılınışı...

Cuma namazı kılınışı uzun süredir kapalı olan camilerin açılması üzerine araştırılmaya başlandı. Detaylar haberimizde..

Camilerin koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olması bugün kılınacak Cuma namazı ile son buluyor. Cuma namazı kılınışı da namaza gitmek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. İşte kılınışı...  

CUMA NAMAZI KILINIŞI

Cuma namazının farzını kılmak için; Müezzin kamet eder. "Niyet ettim Allah rızası için Cuma namazının iki rekat farzını kılmaya, uydum imama" diye niyet ederiz. "Allahu Ekber" diyerek İftitah Tekbiri alır ve namaza başlarız. Sessizce Subhaneke'yi okuruz. Ayakta birşey okumadan imamı dinleriz. İmam Fatiha ve Kur'an'dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur. İmam "Allahu Ekber" der ve birlikte rükuya gideriz İmam "Allahu Ekber" der ve birlikte secdeye gideriz. Doğruluruz, tekrar secdeye gideriz.

Ayağa kalkarak kıyama dururuz. Ayakta bir şey okumadan imamı dinleriz. İmam Fatiha ve Kur'an'dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur. İmam "Allahu Ekber" der ve birlikte rükuya gideriz İmam "Allahu Ekber" der ve birlikte secdeye gideriz. Doğruluruz, tekrar secdeye gideriz. İmam "Allahu Ekber" diyerek otururuz ve Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okuruz. İmamla birlikte "Es selâmu aleyküm ve rahmet'ullah" diye sağa ve sola selam vererek namazı tamamlarız.

<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

Güllaç ustalarının ramazanda yoğun mesaisi

Türkiye'nin en uzun köprüleri arasına girecek! Yarın törenle alınacak

Hafta sonu marketler açık mı? Marketlerin çalışma saatleri değişti mi