• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
08 Mayıs 2021 Cumartesi 09:26 | Son Güncelleme:

Çöp sanıp atacağı kutunun içinden binlerce lira çıktı

Çöp sanıp atacağı kutunun içinden binlerce lira çıktı
DHA

Bursa'da yaşanan olay hayrete düşürdü. Aracının üzerine konulan cips kutusunun içinden binlerce lira çıkan hemşire, parayı polis ekiplerine teslim etti.

Bursa'da, işten çıkıp, iftara yetişmeye çalışan hemşire Samet Zengin, otomobilinin üzerine koyulan cips kutusunun içine bakınca 2 bin 939 lira olduğunu gördü. Parayı sahibine ulaştırılması için polise teslim eden Zengin, "İlk başta çöp sandım, atacaktım sonra ağır olduğunu fark edince içine baktım ve paraları gördüm" dedi.

DHA'da yer alan habere göre, özel hastanede hemşire olarak çalışan Samet Zengin, iftara kısa süre kala işten çıkarak eve yetişmek için otomobilinin başına geldi. Aracının üzerine koyulan cips kutusunu fark eden Zengin, eline aldığında ağır gelince çöpe atmadan içine baktı.

Zengin, cips kutusunda, çay paketleri ile 200 liralık banknot ve madeni paralardan 2 bin 939 lira olduğunu gördü. Zengin'in ihbarıyla otoparka Beşevler Polis Merkez Amirliği ekipleri geldi. Polisler, kutudan çıkan paraları tek tek sayıp, tespit edilecek sahibine ulaştırılmak üzere muhafaza altına aldı.

"ÇÖP SANDIM, ATACAKTIM"

Parayı bulduğu anı anlatan hemşire Samet Zengin, "İşten çıktım, eve gidecektim. Aracımın yanına geldiğimde bu kutuyu fark ettim. Aracın üzerine koymuşlar. İlk başta çöp sandım, atacaktım ama elime alınca ağır olduğun fark ettim. Açtım, içine baktım; birkaç paket çay ve 200 liralar ile demir paralar olduğunu gördüm. Sonra da polisi aradım, onlar geldi. Kimin bıraktığını bilmiyorum." dedi.

<p>İstanbul Şişli'de kızını parka götürmek isteyen Okan Karaten'in ölümüyle sonuçlanan çatışmalara i

Kızını parka götüren baba ölmüştü! Şehir eşkıyaları böyle çatıştı

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama