• $7,4005
  • €8,9883
  • 444.915
  • 1579.66
07 Ocak 2021 Perşembe 01:52 | Son Güncelleme:

Çocuğuyla EBA'dan okuma yazma öğrendi

Çocuğuyla EBA'dan okuma yazma öğrendi

Şırnak'ta, oğlunun EBA'daki derslerine katılan 5 çocuk annesi Saliha Uygur, okuma yazmayı öğrendi. Artık çocuğuyla ödev yapmaya başlayan Saliha Uygur, “Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) salgın dolayısıyla uzaktan eğitim için Eğitim Bilişim Ağı’nı (EBA) hayata geçirdi. Şırnak’ta yaşayan Saliha Uygur, çocuklarına derste yardımcı olmak için okuma yazma öğrenmeye karar verdi. Çocuğunun öğretmeninden de olumlu görüş olan Uygur, derslere katılım sağlayarak kısa zamanda okuma ve yazmayı öğrendi.

ÖĞRENDİKÇE SEVDİM

Uygur, ailevi nedenlerden dolayı okula gidemediği için okuma yazmayı öğrenemediğini söyledi. Uygur, “Çocuklarımın en küçüğü Hasan ile, öğretmeninden de izin alarak derslere katıldım. İlk başlarda biraz zorlandım. Ama okuma yazmayı öğrendikçe daha çok sevmeye başladım. Şimdi matematik sorularını çözüyorum. Öğretmenimiz çocuğumla beraber bana da ödev veriyor. Çoğu zaman oğlumla ödev yapıyoruz. Artık resmi kurumlarda kendimi rahatlıkla ifade ediyorum. Bana bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

<p>ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, ABD'de geçtiğimiz yıl 3  Kasım'da gerçekleştirilen Başkanlık

'Trump, 6 Ocak olaylarında tuzağa düştü'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'a geldi