• $7,1681
  • €8,7336
  • 414.672
  • 1483.02
23 Şubat 2021 Salı 07:01 | Son Güncelleme:

Cinayeti hasmının üstüne yıktılar

Cinayeti hasmının üstüne yıktılar
- SONER KAN

Çete üyeleri, silahlı baskın düzenledikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşları Muzaffer Oğan'ı vurdu. Saldırganlar, aslında öldürmek için evine gittikleri Taner Çelik'e işkence yaparak cinayeti üstlenmesini sağladı.

Adana'da iki rakip çete üyeleri Taner Çelik (26) ile Ahmet Aydın (34) arasındaki güç mücadelesi husumete dönüştü. 17 Şubat'ta Çelik'le telefonda tartışan Aydın, yanına kardeşi Erdal Aydın (36), Muzaffer Oğan (26) ve Fikret Adıyaman'ı (32) da alarak hasmının evine silahlı baskın düzenledi. Kapıyı kırıp içeri giren grup, Çelik'i darp etti. Aynı binadaki Bahri (39), İsmail (35) ve Volkan Aydemir (32) kardeşler alt kata inip kavgayı ayırmak istedi.

İSKENCEYLE KABUL ETTİRDİLER

Arbede sırasında zanlılardan birinin silahı patladı, Oğan karnından vuruldu. Aydın grubu, Çelik'i de yanlarına alıp kaçtı. Aydemir kardeşler ise yaralıyı bina girişine taşıyıp ambulans çağırdı. Sağlık ekipleri, Oğan'ın öldüğünü belirledi. Taner Çelik'i bir eve götürüp işkence eden hasımları, cinayeti üstlenmezse kendisini öldüreceklerini söyledi. Polise gidip Oğan'ı evini bastığı için vurduğunu belirten Çelik, çapraz sorguda çözülerek olayın gerçek yüzünü anlattı. Olaya karışan toplam 8 kişi gözaltına alındı. Ahmet Aydın ve Taner Çelik tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.

SİLAHLA ATEŞ ETTİRMİŞLER

Suçu üstlenmeyi kabul eden Taner Çelik'in (üstte) çete üyelerince boş araziye götürülüp suç aleti silahla havaya bir el ateş ettirildiği öğrenildi.

<p>Son Dakika Haberleri.. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır ve Hatay 7. O

Başkan Erdoğan: Bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü