• $7,7047
  • €8,9895
  • 459.129
  • 1102.65
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
02 Mayıs 2018 Çarşamba 14:37 | Son Güncelleme:

CBKSoft En Yeşil Ofis Projesi ile Düşük Karbon Kahramanı Ödülü aldı

CBKSoft En Yeşil Ofis Projesi ile Düşük Karbon Kahramanı Ödülü aldı

CBKSoft, karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliğiyle mücadeleye destek veren şirketlerin ödüllendirildiği V. İstanbul Karbon Zirvesi'nde “enVision ile En Yeşil Ofis Projesi" ile "Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün daha fazla hissedildiği, doğal yaşamın giderek yok olduğu günümüz dünyasında, karbon yönetiminde başarılı profil sergileyen şirketler İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’nde ödüllendirildi.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında sera gazı salınımında cimri davranan ve iklim değişikliğiyle mücadeleye destek veren kuruluşlara ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülleri verildi. 69 projenin aday olduğu değerlendirmede 26 kuruluş ödül aldı.

Sürdürebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu tarafından açıklanan listede, CBKSoft "enVision ile En Yeşil Ofis Projesi" ile Düşük Karbon Kahramanı ödülünü almaya hak kazandı. Ödüller Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Adnan Tan tarafından sahiplerine takdim edildi. CBKSoft adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Ayberk Yurtsever aldı.

Kağıtsız ofis düşük karbon

Yurtsever, tören sonrasında yaptığı konuşmada, “Bizim için çok anlamlı ve gurur verici bir ödül. CBKSoft olarak Elektronik Belge ve Süreç Yönetim Sistemleri geliştirerek; kamu kurumları, belediyeler ve özel firmaların tüm iş süreçlerinde ‘Kağıtsız Ofis’ konseptine geçmelerini sağlıyoruz. Böylelikle daha az kağıt tüketimi gerçekleşiyor ve kağıt üretiminden kaynaklı atmosfere karbondioksit salınımının önüne geçmiş oluyoruz. Bir yandan doğa koruma adına ciddi bir katkı sağlanırken, öte yandan zaman ve maliyet tasarrufu ile ofislerde verimlilik artıyor.

EBYS ile çevreci belediyeler

Geçen yıl belediyeler kategorisinde gerçekleştirdiğimiz En Yeşil Ofis araştırması şu gerçeği ortaya koydu: Türkiye genelindeki 35 Belediye, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde toplamda 2.128 ton karbondioksit salınımının önüne geçmiştir. Kartal Belediyesi 1025 ton, Altındağ Belediyesi 218 ton, Kadıköy Belediyesi 188 ton karbondioksit salınımının önüne geçerek ilk 3 sırada yer aldılar. Ayrıca, genel toplamda elektronik belge kullanımına bağlı olarak, 7.529 ağacın kesilmesinin de önüne geçilmiştir.

Sırada enerji sektörü var

Daha yeşil bir dünya için kamuoyunda bu konuda farkındalık yaratmak adına, En Yeşil Ofis araştırmasını önümüzdeki dönemde farklı sektörler için de gerçekleştirip, sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. 2018 yılında ise Enerji sektöründe En Yeşil Ofisler ve En Verimli Ofisler araştırmamızı yayınlayacağız. enVision ile En Yeşil Ofisler listesinde yer alan tüm kurumlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan ötürü, gelecek kuşaklar adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

<p>Astım, çocuklarda en sık görülen kronik hastalıkların başında geliyor. Bebeklik döneminde alerjiy

Çocuklarda astım hastalığı belirtileri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Disney'in ünlü karakterleri gerçek hayatta olsalardı

24 Eylül Perşembe burçları neler bekliyor? Günlük burç yorumları