• $8,0586
  • €9,6964
  • 463.04
  • 1397.54
27 Haziran 2018 Çarşamba 14:10 | Son Güncelleme:

Çapa Bilim Koleji Öğrencilerinden LGS’de Büyük Başarı!

Çapa Bilim Koleji Öğrencilerinden LGS’de Büyük Başarı!

Milyonlarca öğrencinin sonucunu merakla beklediği LGS sonuçları açıklandı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüğü, 2 Haziran’da gerçekleşen LGS’nin sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

LGS sonuçlarına göre 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjana sınavla girilecek. Bazı özel okullar da, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak. LGS sonucuyla bir okula yerleşemeyen yüzde 90 ise, adrese dayalı olarak evine yakın okullara kaydedilecek. 

Geçmişte TEOG sınavında önemli bir başarıya imza atan Çapa Bilim Kolejleri Bu yıl da değişen sınav sistemi LGS’de istikrarla aynı başarısını yükselterek sürdürdü. 

LGS sonrası başarı grafiğini çıkaran Okul Kurucusu Maksut Konyar, Çapa Bilim Koleji’nin dünya standartlarında kaliteli bir eğitim anlayışından yola çıktığını belirterek “İlk günden beri disiplinli ve özverili çalışmalarla ektiğimiz tohumların sonuç vermeye başladığını geçtiğimiz yıl TEOG sınavında görmüştük. Sınava giren her 4 öğrencimizden 1’i soruların tamamını doğru cevaplayarak önemli bir başarıya imza atmıştı. 

Bu yıl değişen ve oldukça zorlayıcı yoruma dayalı olan LGS sınavında filizlerimizin yeşermeye devam ettiğini görmek bizleri mutlu etmiştir.” dedi. 

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARIYLA GURURLANDIK

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurgulayan Konyar “Bu yıl nitelikli okul sayısında önemli oranda bir azalma görülmesine rağmen sınava giren öğrencilerimizin büyük çoğunluğu nitelikli okullara girmeye hak kazanmıştır.  Çapa Bilim Koleji’nin LGS giren öğrencimizden her on öğrenciden 1 Türkiye genelinde %0,51’lik dilimde yer alarak dereceye girmiştir. Ayrıca öğrencimizden her on öğrenciden 2 si %2’lik, diliminde derece yapmış her on öğrencimizden 3 öğrencimiz %3’lük dilimlere girmeyi başarmış, sınava giren öğrencilerimizin yüzde seksen beşi %10’luk dilimde yer alarak önemli okullara girmeye hak kazanmıştır.” diye sözlerini sürdürdü. 

Öğrencilerini ve eğitim kadrolarını başarılarından dolayı gönülden kutlayan Maksut Konyar, Çapa bilim koleji genel müdürlüğü olarak bu doğrultuda öğrencilerinin geleceklerinin daha iyi nasıl şekillendirebiliriz bütün kampüs müdürlükleri, yönetim birimleri ve yüzlerce alanlarında uzman yetkin değerli öğretmen kadrosuyla tüm bilgi birikimlerimizi öğrencilerimizin geleceğe hazırlamak için seferber edeceğiz idealist düşüncesiyle çalışmalarına kararlıkla devam edeceklerini, elde ettikleri başarı çıtasını çok daha yukarılara çıkarmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını vurguladı. 

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (19 Nisan 2021)

TSK'ya teslim edildi! 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs

Polisi görünce tuvalet kağıdını maske yaptı