• $7,8332
  • €9,446
  • 459.436
  • 1334.78
30 Mart 2020 Pazartesi 01:44 | Son Güncelleme:

'Canımın parçası gitti, en ağır cezayı alsın'

'Canımın parçası gitti, en ağır cezayı alsın'

Tekirdağ'da annesinin döverek öldürdüğü 3 yaşındaki Şükran'ın babası konuştu: “En ağır cezayı almasını istiyorum. Kızımı görmeyi umarken cenazesini aldım.”

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde yaşayan Meryem Doğan, 10 gün önce ilk eşi inşaat işçisi Yakup İpek’ten olan kızı Şükran Nur İpek’i, karın ağrısı ve kusma şikayetleriyle hastaneye götürdü. Küçük kız, doktorların tüm müdahalesine rağmen iç kanamadan hayatını kaybetti. Hazırlanan ‘şüpheli ölüm’ raporu üzerine Meryem Doğan tutuklandı, eşi A.D. serbest bırakıldı. Doğan ifadesinde yaramazlık yaptığı için kızının karnına 2- 3 kez şiddetli vurduğunu itiraf etti. Şükran Nur’u İstanbul’da gözyaşları arasında toprağa veren Yakup İpek, eski eşinin en ağır cezayı almasını isteyerek şöyle konuştu:

“Boşandıktan sonra çocuklarımı yurda bıraktı. Mahkeme velayeti bana verdi. Velayet bende olunca çocuklarımın Kırıkkale’den İstanbul’a gelmesi için dilekçe verdim. Ancak İstanbul’da yer olmayınca Tekirdağ’a verdiler.

Meryem Doğan ifadesinde şunları söyledi: “Vurduktan birkaç saat sonra kızımın karnı ağrımaya başladı ve ardından kustu. Ağrı kesici verdim. Sabah uyandığında baygındı.”

YURDA BIRAKMIŞTI

Eski eşim evlenince yurttan çocukları aldı. Daha sonra Erkan’ı Trabzon’daki ailesinin yanına gönderip, Şükran Nur’u da kendi yanına aldı. Kızımı görmeyi hayal ederken cenazesini aldım. Eski eşimden davacıyım. Ne olursa olsun ben bunun peşini bırakmayacağım. Canımın bir parçası gitti. Bana şimdi ondan sadece geriye birlikte çektirdiğimiz fotoğraflar kaldı.” 

<p>Milli füze sistemleri üreticisi Roketsan, ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi

İlk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS, her koşulda görevinin başında

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye genelinde, saat 05.00 itibariyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başladı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor