• $8,099
  • €9,7218
  • 451.733
  • 1409.19
05 Mart 2021 Cuma 14:04 | Son Güncelleme:

Çaldığı belediye otobüsüyle Taksim'e giden sanık hakkında hapis istemi

Çaldığı belediye otobüsüyle Taksim'e giden sanık hakkında hapis istemi
AA

Maltepe'de çaldığı belediye otobüsüyle Beyoğlu'na giden ve aracı burada bırakan sanık hakkında 15 yıla kadar hapis isteniyor. İlerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak olan sanık, "gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan yargılanacak.

Maltepe'de, park halindeki belediye otobüsünü çalarak Beyoğlu'nda bırakan tutuklu sanık hakkında "gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

AA'da yer alan habere göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Özay Arslan'ın sorumlu olduğu otobüs firmasına ait İETT adına çalışan özel halk otobüsünü, şoför Cuma Ali Kaya'nın 8 Şubat'ta akşam saatlerinde Maltepe peronlarına park ettiği anlatıldı.

Müştekinin daha sonra geldiğinde otobüsün yerinde olmadığını görerek polise ihbarda bulunduğu kaydedilen iddianamede, araştırmada, sanık Ali Volkan Çamur'un hava valfini açarak otobüsün içine girdiği ve anahtarı alarak aracı çalıştırdığı aktarıldı.

Sanığın, otobüsü Beyoğlu Tünel mevkisinde terk ettiği kaydedilen iddianamede, yakalanan sanık Çamur'un savunmasında, otobüsü acil bir işi olduğu için aldığını ancak işin ne olduğunu söyleyemeyeceğini ifade ettiği aktarıldı.

Sanık Çamur'un, müştekinin sorumlu olduğu firmaya ait 34 GA 4883 plakalı İETT adına çalışan özel halk otobüsünü, park edilen yerden, elde haksız bulundurulan bir anahtarla çaldığı vurgulanan iddianamede, olay nedeniyle müştekilerin sanıktan şikayetçi olduğu anlatıldı.

İddianamede, bu kapsamda sanık Ali Volkan Çamur'un "gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianame, gönderildiği Anadolu 50. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Sanık Ali Volkan Çamur ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi