• $8,7064
  • €10,4077
  • 497.097
  • 1410.79
26 Mayıs 2021 Çarşamba 13:13 | Son Güncelleme:

Buz lazer epilasyon nasıl çalışır?

Buz lazer epilasyon nasıl çalışır"

Çoğu kişi gibi, gereksiz vücut kıllarını ortadan kaldırmak isteyeceğiniz bir konudur. Bir tıraş bıçağı veya sıcak ağda kullanmak size çok iyi ve uzun ömürlü sonuçlar vermeyecektir.

Buz Lazer epilasyon, istenmeyen ve göze hoş görünmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın daha etkili ve kalıcı bir yoludur. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulun.

Buz Lazer epilasyon, batık veya kıl dönmesi endişesi yaşamadan pürüzsüz ve tüysüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Soprano Ice Titanium ve Soprano Ice Platinium cihazları, açıktan koyuya tüm cilt tipleri için piyasadaki en seçkin lazer sistemi olacak şekilde tasarlanmıştır. Hatta, bronzlaşmış hastalarda bile işe yarar!

Eşsiz tasarımı, daha uzun ve fazla dalga boyu seçeneği ve yenilikçi soğutması, en inatçı istenmeyen tüyler için bile son derece etkili, güvenli ve kalıcı sonuçlar sağlar.

Çoğu bölge, tüy kalınlığı, tedavi edilen bölge ve tüylerinizin büyüme döngüsü gibi faktörlere bağlı olarak 3-6 seans gerektirir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Buz Lazer epilasyonun çalışma şekli, tüye belirli bir dalga boyunda bir ışık göndermektir, böylece ışık, kıl folikülü içindeki pigment tarafından emilir. Bu dalga boyundaki bu ışık, ısı enerjisine dönüştürülür ve folikülü yok etme kabiliyetine sahiptir, böylece artık kıl üretemez. Bunu folikülü çevreleyen cilde zarar vermeden yapar, böylece kıl büyümesi durdurulur ancak cilt zarar görmez.

Günümüz Soprano lazerleri de tüm farklı cilt tipleri üzerinde çalışır ve geçmişteki lazerlerden daha rahattırlar. Ayrıca, diğer bazı yöntemlerde olduğu gibi, bu utanç verici tüylerin onlardan kurtulmadan önce biraz uzamasına asla izin vermemelisiniz.

Buz Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Diğer seçeneklere göre epilasyon için buz lazer kullanmanın çekiciliği, buz lazer epilasyonun ne kadar sürdüğü ile orantılıdır. Tıraş etmek, yolmak, veya ağda yapmak için can sıkıcı bulduğunuz tüm alanlarda kalıcı sonuçlar sağlar. Buna yüz, bacaklar, kollar, koltuk altı, sırt, göğüs ve bikini bölgesi dahildir.

Ne kadar tüy dökmeniz gerektiğine, nerede ve ne kadar koyu olduğuna bağlı olarak buz lazer epilasyon için geçen süre değişebilir. Çoğu durumda, bir alanı tamamen "tüysüz" ilan etmek için 6 ila 8 seans gerekir. Tedavi edilen bölgenin tüy büyüme döngüsünün uzunluğuna bağlı olarak tedaviler arasında 4 ila 6 hafta arasında bir ara vardır. Tedaviler, bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 10 dakika kadar kısa veya bir buçuk saat kadar sürebilir. Doğal olarak sırtınız veya bacaklarınız üst dudağınızdan veya koltuk altlarınızdan çok daha uzun sürecektir.

Tam olarak ne kadar süreceğini bilmenin tek yolu randevu almak ve bir konsültasyona gelmektir. Buradayken, prosedür hakkında daha da fazla bilgi edineceksiniz.

Buz Lazer Epilasyon sonrası bakımı nasıldır?

Tutarlı süreci takip ederseniz buz lazer epilasyon, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt sağlar. İşlem sonrası bakım, istediğiniz sonuçları elde etmede önemli bir rol oynayabilir! Lazer epilasyon sırasında, ileride tüylerin uzamasını yavaşlatmak veya önlemek için kıl köklerine lazer hedeflenir. Bu, non-invaziv bir prosedürdür ve herhangi bir rahatsızlık, toleransınıza bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, sadece sinek ısırığı gibi hissedeceksiniz, bu yüzden ağrı çok fazla endişelenecek bir konu değil!

Buz lazer epilasyonunuzdan önce bölgeyi tıraş etmelisiniz (çoğu epilasyon tekniğinin aksine, buz lazer epilasyon herhangi bir tüyün görünür olmasını gerektirmez). Bununla birlikte, ağda, cımbız veya tüy dökücü krem kullanmayın, çünkü bu, tedaviyi daha az etkili hale getirecektir. Sadece tıraş edin! Randevunuza gelirken, bölgeye herhangi bir kozmetik, deodorant veya cilt kremi sürmediğinizden emin olun ve bol, rahat kıyafetler giyin.

İstediğiniz sonuçları elde etmek için, tedavinizden sonra bu ipuçlarını ve lazer teknisyeninizin ek talimatlarını izlemeniz önemlidir!

Ağda Yapmayın: Tedavi edilen bölgede kalan tüyler varsa, onları çıkarmaya çalışmayın. Bu aslında yeniden büyümeyi teşvik edebilir. Onları rahat bırakın ve tedavinin işini yapmasına izin verin.

Sıcak Sudan Kaçının: Tedaviden sonraki en az 24 saat sıcak duş veya banyo yapılmamalıdır!

Eksfoliasyon: Tüm kızarıklık ve hassasiyet azaldığında, tedavi edilen alanı kese veya peeling ile temizleyin. Kılların dökülmesinin iki hafta kadar sürebileceğini unutmayın.

Güneş Işığından Kaçının: Tedavi edilen bölgeyi tedaviden sonra en az iki ila dört hafta boyunca doğrudan güneş ışığından uzak tutmanızda fayda var.

Kozmetik Kullanımına Dikkat: Koltuk altlarınızı tedavi ettirdiyseniz, tedaviden sonra en az bir gün deodoranttan kaçınmanız gerekir.

Müdahale etmeyin: Tedavi edilen bölgeyi kaşımayın çünkü bu, yara izine neden olabilir.

Bu bakım sonrası ipuçları, size buz lazer epilasyon tedavinizden istediğiniz sonuçları almak için kesinlikle gereklidir! Tedaviye maruz kalan herhangi bir alana olabildiğince nazik olmak önemlidir. Herhangi bir kaşıntı, kızarıklık veya renk değişikliği varsa, iyileşmeyi teşvik etmek için bölgeye E vitamini uygulayabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Koltuk Altını Beyazlatır mı?

Koltuk altlarınız için buz lazer epilasyonun en az bir faydası vardır ki, bunu aklınıza bile getirmemiş olabilirsiniz- koltuk altlarındaki koyu pigmentasyonu açabileceği gerçeği. Bu, koltuk altlarınızın vücudunuzun geri kalan kısmındaki deriden koyu olan bölgeyi zamanla açıldığını göreceksiniz.

Buz lazer epilasyon koyu koltuk altlarını nasıl açar?

Buz Lazer epilasyon yaptırdığınızda, işlem sadece tüyleri almakla kalmaz, aynı zamanda kirli ve batık tüyleri de temizler, bu da koltuk teninizin normalde olduğundan çok daha açık görünmesine neden olur. Prosedür ne tıraş ne de ağda yapmanın asla yapamayacağı bir şey olan koyu renkli koltuk altı sorununu uzun vadede çözebilir.

Buz Lazer epilasyon ve Buz lazer epilasyon fiyatları öğrenmek için ve Quartz Clinique ile özel bir görüşme planlamak için lütfen +90 542 464 74 33'ü arayın veya www.drleylaarvas.com dan randevu talep edin. Ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

<p class='MsoNormal'>Koronavirüs  dünyada en çok turizm sektörünü zarara uğrattı. Tüm ülkeler kapıla

“Turizmi pandemi sonrasında eski günler bekliyor”

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi