• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
09 Ocak 2021 Cumartesi 09:33 | Son Güncelleme:

Bursa'da şiddetli rüzgar: Faciadan dönüldü

Bursa'da şiddetli rüzgar: Faciadan dönüldü
DHA

Bursa'da şiddetli rüzgar nedeniyle duvar, otomobilin üzerine yıkıldı. Olay esnasında şans eseri duvarın yakınında kimsenin olmaması, olası bir facianın önüne geçti.

Bursa’da saatteki hızı 60 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle bir iş yeri inşaatının yaklaşık 8 metre yüksekliğindeki duvarı park halindeki otomobilin üzerine yıkıldı. Otomobilde hasar meydana gelirken mahalleli, olayın kısıtlama saatlerinde olmasının olumsuz bir durumun önüne geçtiğini söyledi.

DHA'da yer alan habere göre; olay, saat 00.30 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Kazımkarabekir Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda meydana geldi. Dün akşam saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 60 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle bir iş yeri inşaatının yaklaşık 8 metre yüksekliğindeki duvarı park halindeki Mesut Özer’e ait 36 AG 090 plakalı otomobilin üzerine yıkıldı. Otomobilde maddi hasar oluşurken, gürültüye uyanan mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

"BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ"

Mahallede oturan Gökhan Kurt, olayın kısıtlama saatlerinde olduğunu belirterek, "Burada bir çocuk da olabilirdi, buradan insanlar da geçiyor, burayı kullanıyor. Yani burada bir can kaybı olması büyük bir ihmalin sonucu olur. Mahallede küçük çocuklar var, gündüzleri bu binanın çevresinde oynuyorlar, binanın her tarafı açık, gündüz de çökebilirdi, çocuklar ölebilirdi.

Çocuklar toplu halde oyun oynuyorlar yani büyük bir faciadan dönüldü. Araba önemli değil, mal sonuçta. Ama can kaybı olsa bunun hesabını kim verebilirdi. Can kaybı sokağa çıkma yasağı sayesinde önlenmiş oldu, çünkü burası kullanılan bir yer; insanlar gidiyor geliyor." dedi.

"DAHA ÖNCEDEN YIKILMASI GEREKİYORDU"

Otomobilin sahibi Mesut Özer ise, “Binanın duvarı lodos nedeniyle aracın üzerine çöktü. Bu binanın daha önceden yıkılması gerekiyordu, yıkım kararı da var. Binayı yıkmadılar şimdi de bizim üzerimize yıkıldı. Gürültü üzerine evden çıktım, araç şu an pert halinde, arka camı patlamış, tavanı çökmüş.” ifadelerini kullandı.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni nesil 3 Fırtına obüsü Akar'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi

Karaciğeri yenileyen besinler