• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
21 Kasım 2020 Cumartesi 18:42 | Son Güncelleme:

Alinur Aktaş kimdir? Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş kaç yaşında, nereli?

Alinur Aktaş kimdir" Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş kaç yaşında, nereli"

Alinur Aktaş kimdir? Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı bu akşam Türkiye'nin en çok izlenen yarışma programlarından MasterChef'e konuk oluyor. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Alinur Aktaş 2019 yerel seçimleriyle beraber Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı olarak göreve gelmiştir. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı olan Alinur Aktaş kimdir? İşte yer aldığı görevler ve hayatı...

Alinur Aktaş Bursa  bu akşam MasterChef'e konuk oluyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı olarak göreve getirilmiştir. İngilizce ve Arapça bilen Alinur Aktaş, 'Yılın Belediye Başkanı' olarak seçilmiştir. Peki, Alinur Aktaş kimdir? Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş kaç yaşında, nereli?

BURSA BÜYÜKSEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

Alinur Aktaş; 1970 yılında Bursa İnegöl'de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda yapan Aktaş, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir’dir.

Mobilya sektöründe uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra ortakları ile birlikte kurduğu mobilya firmasıyla ticari hayata atılmıştır. Aktif ticaretine inşaat-yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren şirketinde devam etmektedir.

2002 yılında AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatı başlamış, ardından 2004 yılındaki yerel seçimlerde İnegöl Belediye Başkanı seçilmiştir. Ekonomi, ticaret, turizm, sanayi, eğitim, spor, alt ve üst yapı çalışmalarındaki vizyon projeleri ve marka şehir hedefiyle 3 dönem boyunca Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Aktaş, farklı alanlarda yaptığı projelerle birçok kez ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçilmiştir.

02 Kasım 2017 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan olağanüstü oturumda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilmiş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Alinur Aktaş aynı zamanda Bursa Turizm Tanıtma Birliği ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı’dır.

İngilizce ve Arapça bilen Aktaş, evli ve 2 çocuk babasıdır

<p>Van'ın işlek caddelerinden birinde cep telefonuyla çekilen görüntülerde, ayakta durmakta güçlük ç

Genç kadının ayakta durmakta güçlük çektiği anları görüntüleyip, paylaştılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Buz tutan Balıklıgöl'de kartpostallık manzaralar

Uğur böcekleri şehri bastı