• $7,5264
  • €9,0007
  • 410.554
  • 1537.05
31 Ağustos 2012 Cuma 01:05 | Son Güncelleme:

Bu siteye girmeden özel yurt seçmeyin!

Bu siteye girmeden özel yurt seçmeyin!

Yurt seçecek öğrenciler bu yazıyı okumadan karar vermeyin

Yerleştirme sonuçları açıklandı. Yoğun bir tercih döneminin ardından adayların büyük kısmı üniversitelere yerleşirken, bir kısmı ise ek yerleştirmeleri bekliyor. Yerleşen adayları bekleyen en büyük sıkıntılardan birisi ise kalma problemi. Özellikle büyük şehirlerde çok yurt olmaması ve çok ufak bölgelerde ise yurt bulunmaması üniversiteye yeni gelecek adayları özel yurtlara sevk ediyor.

Özellikle tercih döneminde öğrencilere oldukça faydası dokunan projelere imza atan girişimcilerin geliştirdiği www.ozelyurt.com sitesi soru işaretlerinizi giderecek.

"Bu sitenin diğerlerinden farkı ne?"
Sitede yer alan tüm bilgileri özel yurt yetkilileriyle görüştükten sonra yayına alıyorlar. Diğer sitelerde ise genellikle izinsiz kullanım gibi aslında suç olan bir şeyi yapıyorlar. Aynı zamanda sadece para veren değil bütün yurtları listelemeye çalışıyorlar. Hatta listeleme işlemini yaparken bazı bilgileri kendileri yerinde tespit ederek giriş yapmışlar. Örneğin, Bahçelievler’de bulunan kız yurdu metrobüs durağına 10 dakika diyorsa bunu deneyerek gerçek süreyi ölçmeye çalışmışlar.

Şu an sitede yaklaşık 30 ilde özel yurt var. Ancak yerleştirmeler yeni bittiği ve kayıt dönemine yeni girildiğinde bu sayı artacak. Sitenin yöneticileri, her özel yurt yetkilisine güvenemedikleri için sitelerinde ekledikleri yurtların bilgilerini görüşme yaptıktan sonra karar verdiklerini söyledi.
(basın bülteni)
 

<p>Öğrencilerin merakla  beklediği yüz yüze eğitim başladı. Çocuklar eski normale nasıl adapte ol

Yüz yüze eğitim başladı, anne babalar nelere dikkat etmeli?

Ünlülerin başına gelen korkunç saldırı olayları

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı